اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
15:00 15:00

رشد اقتصادی فرانسه ۰.۳ درصد کاهش یافت

نرخ رشد اقتصادی فرانسه این روزها به سمت صفر شدن در حال نزول است.

پرچم فرانسه

به گزارش سلام نو، جدیدترین برآورد مرکز آمار فرانسه از اقتصاد این کشور نشان می‌دهد که افزایش مشکلات سر راه رشد اقتصادی جهان و فرانسه باز هم شتاب دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو را کند خواهد کرد؛ به گونه‌ای که انتظار می‌رود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی فرانسه به تنها ۰.۳ درصد برسد.

مرکز آمار فرانسه پیش تر پیش‌بینی کرده بود که رشد اقتصادی فرانسه در سه ماهه دوم سال ۰.۴ درصد باشد با این حال این کشور احتمالاً امسال را با رشد ۱.۳ درصدی به پایان خواهد رساند که بیش از دو برابر رشد ۰.۶ درصدی رقیب سنتی آن یعنی آلمان خواهد بود.

اقتصاد فرانسه سال گذشته به رشد ۱.۷ درصدی دست یافته بود و دولت این کشور پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی امسال ۱.۴ درصد خواهد بود. مرکز آمار فرانسه هشدار داده است که کاهش درآمد قابل تصرف خانوارهای فرانسوی مهم‌ترین عامل کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه دوم سال خواهد بود.

طبق اعلام مرکز آمار فرانسه در سه ماهه نخست امسال برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر اشتغالزایی صورت گرفته است و تخمین زده می‌شود که این رقم در سه ماهه دوم به نصف کاهش یابد. با این حال انتظار می‌رفت نرخ بیکاری تا پایان امسال با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به رقم ثبت شده سال گذشته به ۸.۳ درصد برسد.

پیش تر مرکز آمار فرانسه اعلام کرده بود تورم ۱۲ ماه منتهی به ماه می در دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو تنها ۰.۹ درصد بوده است که کمتر از رقم ۱.۱ درصد پیش‌بینی شده توسط کارشناسان و ۰.۴ درصد کمتر از رقم ثبت شده مربوط به دوره مشابه ماه آوریل است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خطر رکود اقتصادی در انگلیس

اداره آمار ملی انگلیس رشد اقتصادی این کشور را در سه ماهه سوم سال جاری ضعیف اعلام کرد ...

پایان رشد منفی در اقتصاد ایران/ سالهای رونق فرا می رسد

بنا به گزارش صندوق بین المللی پول، اقتصاد ایران سال آینده از رشد منفی خارج می‌شود که ...

کاهش رشد اقتصادی ژاپن!

دولت ژاپن در گزارشی از وضعیت اقتصادی این کشور، نرخ بهبود اقتصادی را کند اعلام کرده اس...

پیشی گرفتن هند از آمریکا در رشد اقتصادی جهان

روند رشد اقتصادی کشورها نشان می دهد که در سال های آینده سهم چین و آمریکا از رشد اقتصا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news