اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
14:13 14:13

دانستنی های مفید برای استفاده از چادر مسافرتی

 برای گذراندن شب در دل طبیعت استفاده از چادر مسافرتی بسیار ضروری است از این رو قصد دارند تا در مسائل پیش رو شما را با اطلاعات مفید در رابطه با استفاده از چادر مسافرتی آشنا کنیم.

گفتنی است که نوع چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت می باشد بنابراین باید جنس چادر با فصلی که از آن استفاده می‌شود متناسب باشد همچنین تعداد افرادی که از چادر استفاده می کنند نیز باید با اندازه چادر مسافرتی همخوانی داشته باشد.

آنچه مسلم است باید قبل از کمپینگ از نحوه استفاده و نصب چادر مسافرتی مطلع باشید و حتما آن را تمرین کنید چراکه در غیر این صورت به هنگام استفاده در طبیعت یک چادر مسافرتی بلا استفاده خواهید داشت.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که قبل از استفاده از چادر در طبیعت باید آن را به طور کامل چک کرد تا از سالم بودن آن مطمئن شد به عنوان مثال باید است پاره نبودن درست بودن و همچنین خراب نبودن میله های چادر مطمئن بود در غیر این صورت چادر مسافرتی بدون استفاده خواهد بود که در این صورت تنها بار اضافی در طبیعت با خود هم کرده اید.

باید در نظر داشت که انتخاب محل مناسب برای کمپین و استفاده از چادر مسافرتی نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که این چادر در طبیعت تنها محافظ فرد می باشد از این رو توصیه می شود که چادر را بر محیطی ساخت به دور از رودخانه و صخره برپا کنید.

یکی دیگر از نکات اصلی به هنگام خرید چادر مسافرتی انتخاب رنگ چادر می باشد چراکه توصیه می شود بیشتر از رنگ هایی استفاده شود که در طبیعت قابل دید باشد تا در صورت بروز مشکل دیگران به راحتی بتوانند شما را پیدا کنم همچنین اگر به هنگام روز قصد استفاده از چادر مسافرتی دارید باید رنگ به گونه ای باشد که نور خورشید از آن به راحتی عبور نکند.

در پایان باید خاطرنشان کرد که نظافت چادر قبل از بر پا کردن و بعد از آن نیز بسیار مهم است بنابراین توصیه می شود که پس از هر بار مصرف به طور کامل آن را تمیز کنید و در صورت نیاز چادر مسافرتی را با استفاده از مواد شوینده و اسفنج به طور کامل پوشش و سپس آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود چرا که در صورت نمدار بودن آن احتمال بو گرفتن چادر مسافرتی نیز وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news