اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
06 تیر 1398 06 تیر 1398
15:26 15:26

بهترین مکان برای نصب آینه در منزل

 آینه در دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که با استفاده از آینه می توان تغییرات اساسی را در طراحی داخلی منزل ایجاد کرد.

گفتنی است که بنا به اظهار نظر کارشناسان طراحی داخلی استفاده  از آینه می‌تواند باعث بزرگتر نشان دادن فضای داخلی منزل شود از این رو استفاده از آینه در طراحی داخلی واحدهای مسکونی کوچک متراژ بسیار حائز اهمیت می باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت که استفاده از آینه های قدی در اتاق خواب اصلی انکارناپذیر در دکوراسیون داخلی منزل است چرا که استفاده از آینه در اتاق خواب خود می تواند بسیار پرکاربرد باشد  از این رو اگر در فضای اتاق خواب جایی برای آینه قدی وجود ندارد بنابراین بهتر است به استفاده از آینه میز آرایش بسنده کنید و بهتر است آن را در مقابل تخت خواب قرار دهید.

آنچه مسلم است یکی دیگر از فضاهای داخلی خانه که استفاده از آینه در آن الزامی می باشد استفاده از آینه در سرویس بهداشتی است چرا که در این صورت هم فضای سرویس بهداشتی بزرگ تر به نظر می رسد و هم اینکه نصب آینه بر بالای روشویی ضروری می باشد.

پر واضح هست که نصب آینه در نزدیکترین مکان به درب ورودی ساختمان نیز بسیار پر اهمیت می باشد چراکه افراد خانواده به هنگام  ورود و یا خروج از خانه می تواند به راحتی خود را ببینند.

باید در نظر داشت که استفاده از آینه در دکوراسیون پذیرایی منزل نیز بسیار مهم می باشد از این رو بسیاری از طراحان داخلی به انتخاب انواع آینه ها برای دیزاین پذیرایی استفاده می کنند در اینجا باید یادآور شد که برای انتخاب آینه مناسب در پذیرایی باید رنگ آینه و همچنین جنس قاب آن با سایر وسایل پذیرایی همخوانی داشته باشد و ترجیحا  اندازه آنها نیز هماهنگ باشد در غیر این صورت بعد با گذشت زمان احساس دلزدگی و خستگی از این نوع دکوراسیون خواهد داشت.

شایان ذکر است که برای قاب آینه پذیرایی با یزد از قاب های بسیار شیک استفاده کرد همچنین در صورت کوچک بودن متراژ پذیرایی بهتر است از آینه های بسیار بزرگ استفاده کرد.

در پایان باید خاطرنشان کرد که استفاده از آینه در اتاق های کودک نیز بسیار پر کاربرد می باشد چرا که کودکان تمایل بالایی دارند که خود را در آینه ببیند بنابراین توصیه می شود برای آینه اتاق کودک از قاب های فانتزی استفاده شود تا در این صورت کودکان از وجود آینه در اتاق خود لذت بیشتری ببرند.

اخبار مرتبط

icon news

نقش آیینه در دکوراسیون منزل

آیینه یکی از اجزای مهم در دکوراسیون منزل است که می تواند در زیبایی منزل هم نقش مهمی د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news