اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
07 تیر 1398 07 تیر 1398
09:40 09:40

برخی از همسایگان ما با آمریکا برای ورود پهپاد به مرزهای هوایی ایران هم دستی کرده‌اند

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: مطمئناً پهپادی که به کشور ما وارد شده با پشتیبانی کشورهای همسایه بوده نه اینکه این پهپاد از آمریکا آمده باشد؛ لذا اگر عربستان، امارات و یا هر کشور دیگری پایگاه خود را به آمریکا برای انجام این اقدام قرار داده باشند از نگاه ما اقدام خصمانه و تجاوزگرایانه انجام دادند.

نانواکناری

به گزارش سلام نو، ولی‌الله نانواکناری  با اشاره به سرنگونی پهپاد ضد جاسوسی آمریکا توسط سپاه گفت: بر اساس قوانین بین‌المللی هیچ کشوری حق ورود به حریم دریایی، زمینی و هوایی کشور دیگری را ندارد و اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً مورد اعتراض و اقدام قانونی و حتی اقدام متقابل قرار می‌گیرد.

وی افزود: مطمئناً پهپادی که به کشور ما وارد شده با پشتیبانی کشورهای همسایه بوده نه اینکه این پهپاد از آمریکا آمده باشد؛ لذا اگر عربستان، امارات و یا هر کشور دیگری پایگاه خود را به آمریکا برای انجام این اقدام قرار داده باشند از نگاه ما اقدام خصمانه و تجاوزگرایانه انجام دادند. ما ضمن برخورد با قدرت، عوامل پشتیبانی کننده این کار را از طریق قوانین بین‌المللی هم پیگیری می‌کنیم.

نانواکناری با تاکید بر این‌که «آمریکا متهم اصلی و اول در تجاوز به حریم هوایی ما است» افزود: اگر هر کشوری از این اقدام آمریکا حمایت و پشتیبانی کرده باشد با برخورد قاطع ما مواجه می‌شود./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news