اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
08 تیر 1398 08 تیر 1398
12:55 12:55

مصرف هندوانه در دوران بارداری

  هندوانه یکی از میوه های مناسب در طول دوران بارداری است به گونه ای که بسیاری از متخصصان بر این باور هستند که استفاده از این میوه در طول دوران بارداری می تواند آثار مثبت بسیاری را به همراه داشته باشد.

گفتنی است بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که استفاده از هندوانه در طول دوران بارداری خود می تواند عاملی برای تقویت سیستم ایمنی بدن باشد.

عدم ایجاد لک و همچنین تامین آب مورد نیاز بدن را می توان از دیگر مزایای مصرف هندوانه در دوران بارداری دانست چرا که در این ایام بسیاری از مادران با کم آبی مواجه می‌شوند که این خود می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای مادران طی این ایام ایجاد کند.

جالب است بدانیم که کاهش سوزش سردل را نیز می توان در زمره دیگر مزایای مصرف هندوانه در طول دوران بارداری در است چرا که بسیاری از زنان باردار در این ایام با عارضه سوزش سر دل مواجه هستند از این رو مصرف هندوانه خود می تواند تاثیر بسزایی در برطرف کردن سوزش سردل داشته باشد.

همانگونه که می دانیم ورم دست و پا یکی دیگر از عارضه های طول دوران بارداری می باشد از این رو بسیاری از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که مصرف هندوانه در طول این دوران خود می تواند در برطرف کردن ورم دست و پا بسیار موثر باشد.

جالب است بدانیم که از بین بردن حالت تهوع صبحگاهی را نیز می توان یکی دیگر از پیامدهای مثبت مصرف هندوانه در طول دوران بارداری دانست چرا که بسیاری از زنان باردار در طول این ایام با حالت تهوع مواجه هستند بنابراین با مصرف هندوانه به راحتی می تواند این مشکل را برطرف نمایند.

کاهش احتمال زایمان زودرس را نیز می توان در زمره دیگر مزایای مصرف هندوانه در طول دوران بارداری دانست چرا که کم آبی خود می تواند عاملی برای افزایش انقباضات شکمی باشد بنابراین با مصرف هندوانه می‌توان کم آبی بدن را تا حد زیادی برطرف کرد.

بدیهی است که کاهش احتمال ابتلا به عفونت را نیز می‌توان از دیگر مزایای مصرف هندوانه در طول دوران بارداری دانست چرا که مصرف هندوانه خود می‌تواند باعث افزایش حجم ادرار شود که این خود می‌تواند مانع اصلی برای ابتلا به عفونت نیز باشد.

رشد مناسب استخوان بندی جنین را می توان از دیگر مزایای مصرف هندوانه در طول دوران بارداری دانست چرا که این میوه سرشار از پتاسیم و کلسیم می‌باشد که هر دوی این موارد تأثیر بسزایی در  استخوان بندی جنین دارد.

از سوی دیگر به خاطر نشان کرد که هندوانه به دلیل برخورداری از ویتامین ها میتواند باعث تقویت قوه بینایی جنین نیز شود بنابراین مصرف این میوه در طول دوران بارداری برای مادران بسیار مناسب می باشد.

لازم به ذکر است که مصرف هندوانه در دوران بارداری می تواند باعث درمان جوش های ناشی از گرمی نیز باشد با این اوصاف مصرف هندوانه در توله این دوران خود می تواند از بروز بسیاری از مشکلات پوستی نیز جلوگیری کند.

عدم ابتلا به یبوست را می توان در زاویه دیگر مزایای مصرف هندوانه در طول دوران بارداری دانست چرا که بسیاری از زنان باردار هم متاسفانه در طول این دوران به یبوست مبتلا می شوند که این خود مشکلات عدیده‌ای را برای آنها ایجاد می‌کند بنابراین استفاده از هندوانه در طول این دوران می تواند گزینه مناسبی برای مادران باشد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مصرف بیش از اندازه هندوانه در طول دوران بارداری خود می تواند عاملی برای بالا رفتن سطح گلوکز بدن باشد همچنین مصرف زیاد هندوانه در طول این دوران نیز خود می تواند عاملی برای دفع مواد لازم برای بدن نیز باشد بنابراین توصیه می شود در مصرف هندوانه در طول این دوران زیاده‌روی نشود.

اخبار مرتبط

icon news

علائم و نشانه های بارداری 6 روز پس از تخمک گذاری

در بیشتر موارد ، شش روز تخمک گذاری یا 6 قطره خون هنوز برای انجام آزمایش بارداری خیلی ...

6 نکته در مورد چگونگی سالم نگه داشتن جنین

عوامل محیطی و ژنتیک می توانند موجب ناهنجاری های مادرزادی شوند. ناهنجاری هنگام تولد در...

مزیت خوردن هندوانه

 هندوانه یک میوه خوشمزه و با طراوت است که برای شما نیز مفید است.فقط 46 کالری در هر فن...

مصرف الکل در دوران بارداری

ناهنجاری های جنینی ناشی از مصرف الکل یا (FASD) شرایطی است که در شخصی رخ می دهد که ماد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news