اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 23 مهر 1398
08 تیر 1398 08 تیر 1398
14:29 14:29

انسان غربی از بی هویتی رنج می برد

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: در غرب بشر همه چیز دارد اما از مشکل بی هویتی رنج می‌برد و همین موضوع عم باعث بالا رفتن آمارخودکشی و طلاق در این جوامع شده است.

در غرب انسان‌ها مشکل فقر و بیکاری ندارند و از رفاه برخوردارند/ زیارت صرفا طواف ضریح مطهر امام رضا(ع) نیست

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام احمد مروی در نشست مشترک مدیران کل صداوسیما سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، خود فراموشی و بی‌هویتی انسان را نتیجه دوری از خداوند برشمرد و اظهار کرد:  در دوران معاصر امروز، همه چیز خوب و عادلانه است به شرط آنکه بیشترین فایده را برای «من» داشته باشد، یا به عبارت دیگر، عدالت، صداقت، درستی، پاکیزگی به خودی خود مفاهیم بی‌معنا بوده و در صورتی مفهوم پیدا می‌کند که برای «من» نفع داشته باشند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) جامعه ایران را زنده کرد و به مردم هویت داد و معتقد بود که جامعه‌ای که هویت داشته باشد، برای حفظ هویت خود پای همه چیز می‌ایستد. رهبر معظم انقلاب هم همین راه نورانی امام را تا به امروز طی کرده‌اند.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه جامعه با هویت دینی و انسانی از تهدید و تحریم نمی‌ترسد، خاطرنشان کرد: تهدیدها و تحریم‌های آمریکایی گاهی ممکن است یک ملت را از پای در آورد و تسلیم کند؛ پس چرا ملت ایران بعد از سال‌ها هنوز در مقابل فشارهای غرب تسلیم نشده‌اند؟ زیرا مردم ما هویت دینی و انسانی خود را یافته‌اند و این سرمایه بزرگی است.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود، از حرم مطهر امام رضا(ع) به عنوان یک رسانه دائمی، جذاب و فراگیر یاد کرد و افزود: جذاب‌ترین و اصیل‌ترین رابطه بین اقشار مختلف در حرم مطهر رضوی متجلی می‌شود و رنگین کمان اقوام در هیچ کجا همانند این آستان ملک پاسبان جلوه‌گری نمی‌کند.

وی بیان کرد: همه طبقات از هر قوم و طایفه با هر درجه تحصیلات و معیشت در حرم حضور دارند؛ از یک انسان درس نخوانده کشاورز بگیرید تا یک دانشمند هسته‌ای. از یک انسان پولدار تا یک انسان فقیر که جا برای خوابیدن شب ندارد. این پدیده بسیار زیباست .

حجت الاسلام و المسلمین مروی گفت: زیارت صرفا با طواف حول ضریح مطهر امام رضا(ع) اتفاق نمی‌افتد بلکه باید کاری کرد که همه زائران برگرد معارف آن امام همام طواف داشته باشند، لذا در برنامه سازی‌های رسانه ملی برای زیارت حرم مطهر باید یک چنین تلقی‌ای از زیارت داشت./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سفر تولیت آستان قدس رضوی به قم

تولیت آستان قدس رضوی برای دیدار جمعی از علمای شهر قم به این شهر سفر کرد.

روحانی: دولت تمام تلاش خود را برای همکاری با آستان قدس رضوی به کار خواهد گرفت

 رئیس جمهور افزود : دولت برای ارائه کمک در زمینه طرح جامع حرم رضوی و همچنین بافت فرسو...

انتقاد تولیت آستان قدس رضوی از نحوه تبلیغ اسلام در صدا و سیما

تولیت آستان قدس رضوی با نتقاد از صدا و سیما اظهار کرد: تبلیغ دین در رسانه ملی فقط در ...

انتصابات جدید در تولیت آستان قدس رضوی

با حکم تولیت آستان قدس رضوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news