اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 28 مهر 1398
09 تیر 1398 09 تیر 1398
09:48 09:48

بدرقه با شکوه شهدا نشان داد که دفاع از ایران اسلامی در برابر تهدید دشمنان، بزرگترین ارزش جامعه است

رئیس شورای شهر تهرانافزود:  بدرقه با شکوه این شهدا توسط مردم نشان داد که همچنان دفاع از ایران اسلامی در برابر تهدید دشمنان، بزرگترین و والاترین ارزش و سرفصلی وحدت بخش در میان جامعه با وجود تنوع نظرات و سلیقه‌هاست.

دفاع از ایران در برابر تهدید دشمنان، بزرگترین ارزش جامعه است

به گزارش سلام نو،  محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در ابتدای یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر با گرامیداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: دوران زندگانی ایشان یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین دوران تاریخ اسلام است که در آن مقطع تغییر حکومت بنی امیه به بنی عباس موجب ایجاد شرایطی متفاوت برای اهل بیت گردید، استفاده از نام اهل بیت توسط بنی عباس جهت ساقط کردن بنی‌امیه در شرایطی صورت گرفت که برخی از شیعیان هم با این جریان همراه شدند. اما امام صادق (ع) شیعیان را از همراه شدن با این جریان پرهیز کردند و در برابر تهدید و تطمیع بنی عباس مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) ماموریت و رسالت اصلی خود را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درجامعه قرار داد اظهار داشت: درخشان‌ترین فصل علمی تاریخ اسلام در جلسات درس و کارنامه علمی ایشان رقم خورد و حتی بزرگترین رهبران علمی اهل سنت نیز در محضر ایشان تلمذ کردند.

وی در انتها با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام دفاع مقدس تصریح کرد: در روزهای اخیر شاهد بازگشت پیکر شهدای دفاع مقدس به کشور بودیم، بدرقه با شکوه این شهدا توسط مردم نشان داد که همچنان دفاع از ایران اسلامی در برابر تهدید دشمنان، بزرگترین و والاترین ارزش و سرفصلی وحدت بخش در میان جامعه  با وجود تنوع نظرات و سلیقه‌هاست./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

طرح جدایی رای از تهران به کجا رسید؟

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از مخالفت مجلس با طرح جدایی رای از تهرا...

سکوت رئیس شورای شهر درباره تجمعات کارکنان مترو

رئیس شورای شهر تهران گفت: در مورد تجمع کارکنان مترو نظری ندارم وسعی می کنم نظری ندهم ...

مخالفت محسن هاشمی با برج میلاد

رئیس شورای شهر تهران گفت: برج میلاد کاربری مخابراتی ندارد و هم اکنون به مکانی تفریحی ...

درگیری لفظی در شورای شهر تهران

در جلسه امروز شورای شهر بین رئیس شورای شهر ویکی از اعضا در خصوص رعایت وقت هنگام تذکر ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news