اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
09 تیر 1398 09 تیر 1398
12:31 12:31

اخوان المسلمین مصر: از تمامی تلاش‌ها برای انجام تحقیق بین‌المللی در زمینه مرگ مرسی حمایت خواهیم کرد

اخوان المسلمین مصر اعلام کرد: مرگ محمد مرسی، رئیس جمهور پیشین مصر واقعیت جدیدی را بر شکل و ماهیت منازعه میان دو بخش انقلاب و کودتای نظامی تحمیل کرد.

به گزارش سلام نو، اخوان المسلمین مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: چند بازنگری داخلی انجام دادیم و در جریان این بازنگری‌ها بر اشتباهاتمان در دوره انقلاب و دوره حکومت و اشتباهات هم‌پیمانان و رقباء در انقلاب تمرکز کردیم.

در این بیانیه آمده است: اخوان المسلمسن در حال حاضر نسبت به تمایز میان فعالیت سیاسی عمومی و رقابت حزبی تنگاتنگ بر سر قدرت آگاه است و ما نیز معتقدیم که فضای فعالیت سیاسی عمومی در مسائل ملی و حقوق عمومی از آن ملت مصر است و ارزش‌های ملی و مسائل کلی امت نسبت به تلاش حزبی و رقابت بر سر قدرت یک عرصه وسیع‌تر برای اخوان‌المسلمین است.

اخوان المسلمین مصر در بیانیه خود آورده است: بر حمایت خود از تمامی گروه‌های ملی همسو با چشم‌انداز ما در نهضت این میهن تأکید می‌کنیم و به اعضای اخوان المسلمین اجازه می‌دهیم تا به واسطه این گروه‌ها و احزاب وارد عرصه فعالیت سیاسی شوند.

اخوان المسلمین در ادامه تأکید کرده است: مرگ محمد مرسی، رئیس جمهور پیشین مصر واقعیت جدیدی را بر شکل و ماهیت منازعه میان دو بخش انقلاب و کودتای نظامی تحمیل کرد و با وجود این واقعیت جدید باید بار دیگر دستور کار انقلاب در مصر را به سمت اندیشه و جنبش متمایل کرد.

اخوان المسلمین در ادامه مقامات مصر را به قتل عمد مرسی با بی‌توجهی به اوضاع جسمانی او متهم واعلام کرد: از تمامی تلاش‌ها برای انجام تحقیق بین‌المللی در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

این جنبش همچنین تأکید کرد: آنچه از سوم ژوئن ۲۰۱۳ تاکنون در مصر رخ داده یک کودتای نظامی بوده که منجر به یک حکومت نظامی خونین شده است. ما این حکومت را به رسمیت نمی‌شناسیم و از نظر سیاسی نیز با آن همکاری نخواهیم کرد و تنها راه خروج از بحران کشور را پایان حکومت نظامی می‌دانیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار مصر درباره خطر اعزام نیروهای ترکیه به لیبی

وزیر خارجه مصر در گفتگوی تلفنی با همتایان یونانی و ایتالیایی خود آخرین تحولات لیبی را...

مصر نگران منطقه خلیج فارس

وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور نسبت به استفاده از نیروی نظامی در منط...

واکنش شدید مصر به تصویب اعزام نیروهای ترک به لیبی

وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای تصویب اعزام نیروی نظامی به لیبی در پارلمان ترکیه را به ش...

آزادی رئیس سابق ستاد مشترک ارتش مصر

رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش مصر امروز یکشنبه حدوداً دو سال بعد از دستگیر شدنش از زندان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news