اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
09 تیر 1398 09 تیر 1398
16:33 16:33

مستند مافیای کنکور؛ ناگفته‌هایی از پشت پرده ماراتن علمی کشور ( +فیلم کامل )

در مستند کوتاه "مافیای کنکور" نگاهی داشتیم به پشت پرده‌های صنعتی که گردش مالی عجیب و غریب و پدرخوانده‌های خاص خود را دارد و سال‌های سال است که معنای خود را از دست داده.

سلام نو – سرویس اجتماعی: "مافیای کنکور" کلیدواژه‌ای که این  روزها زیاد به گوش می‌خورد، ترکیبی که به صاحبان و گردانندگان صنعت کنکور و کنکور آزمایشی اشاره دارد، صنعتی که بنابر آمار موجود گردش مالی چند هزار میلیاردی دارد و  بازاری جذاب برای سرمایه‌گذاران قدیمی و جدید محسوب می‌شود.

کنکور هر چند در گذشته صرفا یک رقابت علمی بود ولی امروز به سوژه‌ای جذاب برای تجارت تبدیل شده که توانسته نسخه‌های شبیه ساز خودش را تا دبستان هم پیش ببرد  و با تقویت ترس از کنکور درمان این ترس را به مخاطبان خود بفروشد.

امروز آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار بالاست. به عنوان نمونه از ۷ میلیون فارغ التحصیلان سال ۹۴ چیزی نزدیک به 2.5 میلیون نفر غیر فعال هستند و از بین 4.5 میلیون نفر نیروی فعال 1 میلیون نفر بیکار هستند.در موردی دیگر سعید نمکی، معاون سابق توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایران اعلام کرد که ۴۲ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

بازار بیکارانی که ظاهرا حتی کنکور و دانشگاه و تحصیلات عالی هم نتوانسته آن‌ها را نجات دهد و هنوز که هنوز است سایه غول بیکاری با قدرت بالا سرشان مانده.

در مستند کوتاه "مافیای کنکور" نگاهی داشتیم به پشت پرده‌های صنعتی که گردش مالی عجیب و غریب و پدرخوانده‌های خاص خود را دارد و سال‌های سال است که معنای خود را از دست داده.

دانلود با کیفیت 320

دانلود با کیفیت 480

دانلود با کیفیت 720

دانلود با کیفیت 1080

اخبار مرتبط

icon news

هشدار در مورد مصرف خودسرانه ریتالین توسط برخی دانشجویان و داوطلبان کنکور

یک متخصص روانپزشکی در مورد راهکارهای کاهش استرس در زمان برگزرای کنکور میان داوطلبان ت...

هشدار آشنا درباره پخش تبلیغات کنکور در صدا و سیما

مشاور رئیس‌جمهور در نامه‌ای به قوه قضائیه درباره پخش تبلیغات کنکوری در صدا و سیما اظه...

کنکوری‌ها مراقب باشید!

سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان کنکور سراسری هشدار داد که مراقب انواع کلاه برداری ...

90 درصد رشته‌ها دانشگاهی نیاز به کنکور ندارند

هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس، در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news