اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
10 تیر 1398 10 تیر 1398
14:17 14:17

مهمانپرست: غربیها بزرگ‌ترین نقص کننده حقوق بشر هستند

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه گفت: کشورهای غربی خودشان واژه حقوق بشر را طراحی کرده‌‍‌اند و تمام دنیا را با آن قضاوت می‌کنند در صورتی که خوشان بزرگترین نقص کنندگان حقوق بشر هستند.

مهمان‌پرست

به گزارش سلام نو، رامین مهمانپرست با اشاره به جنایت‌های آمریکا گفت: یکی از مجرمین اصلی در نزد افکار عمومی و حقوق بشر جهان، دولت ایالات متحد آمریکا است و ایران یکی از قربانیان اهداف تروریستی بوده است که خیلی از این اقدامات به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دستور آمریکا صورت گرفته است.


وی تاکید کرد: باید بیش از پیش در محکوم کردن جنایات و حقوق بشر آمریکایی نقش داشته باشیم. یکی از موضوعاتی که باید از آن برای محکومیت اقدامات دولت آمریکا در نزد حقوق بشر استفاده شود، فضای بین الملل است. خیلی از مجموعه‌هایی که دولت آمریکا ایجاد کرده تا علیه کشورهای مستقل فشار ایجاد کند، می‌تواند به عنوان ابزاری برای محکومیت ماهیت حقوق بشری آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.


این دیپلمات باسابقه کشورمان با بیان اینکه افکار عمومی جهان باید با حقوق بشر آمریکایی آشنا شود، اظهار کرد: کشورهای غربی واژه‌هایی طراحی کرده‌اند و طوری وانمود می‌کنند که این واژه‌ها باید معیار و شاخص در سطح بین الملل باشد؛ در صورتی که بزرگترین نقض کننده همه تعهدات بین المللی و انسانی خود آمریکایی‌ها به واسطه تمسک به همین واژه‌ها از جمله حقوق بشر هستند.


سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه که با رادیو گفت‌وگو می‌کرد به موضوع تروریسم اشاره کرد و بیان داشت: تروریسم یکی از جنایت‌های بزرگ بشری است که آمریکایی‌ها در بحران‌های مختلف از آن استفاده کرده‌اند و در حال حاضر با کمک رژیم صهیونیستی بزرگترین حامی سازمان منافقین هستند در حالی که همانطور که همه مردم می‌دانند سازمان منافقین دست به جنایت‌های زیادی در ایران، عراق و سایر کشورها زده است.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید بیش از گذشته برای محکومیت آمریکا در صحن سازمان ملل به دلیل حمایت از تروریست فعالیت کنیم، اظهار کرد: باید حتماً از همه ظرفیت‌ها در این راستا استفاده کنیم اما متأسفانه تاکنون خیلی از ظرفیت‌هایی که وجود دارد و از آن می‌توانیم برای رساندن پیام حق خود استفاده کنیم را به کار نبرده‌ایم. دولت آمریکا بخصوص در این مقطع واقعاً در آبرو ریزی و نقض تعهدات رده نخست را پیدا کرده و حتی از شورای حقوق بشر نیز خارج شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آقای سخنگو وارد کارزار انتخابات مجلس شد + عکس

رامین مهمانپرست دیپلمات باسابقه کشورمان امروز در محل وزارت کشور حاضر و در انتخابات یا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news