اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
11 تیر 1398 11 تیر 1398
17:17 17:17

اقدام عجیب فیسبوک در آستانه انتخابات آمریکا

در آستانه انتخابات آمریکا فیسبوک هرگونه تبلیغ سیاسی را در این رسانه ممنوع کرد.

s

به گزارش سلام نو، با توجه به آنکه حدود یک سال تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا زمان باقی مانده است، شرکت فیس‌بوک به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی در جهان به تازگی اعلام کرده است که تمامی آگهی‌های تبلیغاتی در این پلتفرم را که شهروندان و کاربران آمریکایی را به رأی ندادن در انتخابات تشویق می‌کند، مسدود خواهد کرد و جلوی انتشار اخبار کذب و دروغین مرتبط با آن را می‌گیرد.

بر اساس گزارشی که در وب سایت digitalinformationworld آمده است، فیس‌بوک که یکی از شبکه‌های اجتماعی و غول‌های تکنولوژی آمریکایی بود که در جریان برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی تحت فشارهای سیاسی زیادی از سوی نهادهای دولتی و غیردولتی ایالات متحده قرار گرفت و نمایندگان آن مجبور شدند در خصوص موارد مختلفی در برابر نمایندگان مجلس کنگره پاسخ دهند.

قانونگذاران آمریکایی چند ماه بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور با ذکر نگرانی درباره استفاده روسیه از شبکه‌های اجتماعی در جریان انتخابات ۲۰۱۶ به دنبال تصویب قوانین تازه‌ای برای غول‌های تکنولوژی همچون آلفابت شرکت مادر گوگل، توئیتر و فیس‌بوک افتادند و با احضار و استیضاح نمایندگانی از این شرکت‌ها از آنها خواستند تا در قبال جریان سازی و سوءاستفاده برخی حساب‌های کاربری از پلتفرم این شبکه‌های اجتماعی برای انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین جریان سازی هایی که برخلاف منافع ملی آمریکا بوده است و بسیاری از آنها تحت حمایت دولت روسیه بودند، توضیح داده و آمار و ارقام درستی را در این خصوص ارائه دهند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیش‌تر به این نتیجه رسیده بودند که دولت روسیه با تحت تأثیر قرار دادن کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری، نتایج انتخابات در آمریکا را به نفع دونالد ترامپ تغییر داده است. طبق گفته این نهادها هکرهای روسی در برملا کردن و انتشار ایمیل‌های کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون - رقیب ترامپ در انتخابات - نقش داشته‌اند. همچنین گفته می‌شود به دستور دولت روسیه کمپینی علیه هیلاری کلینتون در شبکه‌های اجتماعی در دوران انتخابات به راه افتاد.

کاخ سفید بارها در این مورد اعلام کرده است که هکرهای روسی در سال ۲۰۱۶ به طور گسترده‌ای در مراسم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده‌اند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هیچ کس زاکربرگ را دوست ندارد / فیسبوک روی شیب نزولی

مارک زاکربرگ روزی برای خودش یک بیل گیتس جوان بود که فیلم زندگی او روی پرده سینما می‌‎...

فیسبوک از اینستاگرام تقلید می کند

فیسبوک قصد دارد از اینستاگرام تقلید کند و قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوهای مح...

جاسوسی فیسبوک در گوشی های آیفون!

جدیدا حفره امنیتی در فیسبوک پیدا شده که کاربران گوشی های آیفون هنگام استفاده از این ا...

سندهای محرمانه فیسبوک در فضای آنلاین منتشر شد

انتشار بیش از ۴ هزار صفحه اسناد محرمانه فیسبوک پرده از فعالیت های داخلی و بعضا غیرقان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news