اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
12 تیر 1398 12 تیر 1398
09:41 09:41

وظیفه پلیس برخورد با جرائم مشهود در جامعه است

دادستان کل کشور افزود: به تخلفات نیز در چارچوب قانون باید رسیدگی شود؛ اما هنجارشکنان باید این را بدانند که با این جوسازی ها و اینکه فیلم‌هایی را خودشان از صحنه آماده  و بلافاصله پخش کنند، نمی‌توانند چهره پلیس را مخدوش نشان دهند.

مراسم تودیع و معارفه دادستان کل کشور

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه همایش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با حضور در جمع خبرنگاران درباره حمایت دستگاه قضا از نیروی انتظامی در مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی، خاطرنشان کرد: وظیفه پلیس برخورد با جرائم مشهود در جامعه است و هر جا که پلیس به عنوان ضابط قضایی درخواست مجوزی از ما داشته باشد ما باید این مجوز را به پلیس بدهیم.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی از یک نیروی انتظامی و پلیس مقتدر حمایت خواهد کرد، گفت: ما نمی توانیم امنیت اخلاقی و امنیت اجتماعی در جامعه را به خاطر بعضی از حرف‌هایی که گفته می شود یا بعضی از اقداماتی که بدخواهان در فضای مجازی انجام داده و جوسازی می کنند، فدا کنیم.

منتظری با بیان اینکه دستگاه قضایی و مردم عزیز از حرکات و اقدامات قانونی و مقتدرانه پلیس حمایت می‌کنند، گفت: البته به تخلفات نیز در چارچوب قانون باید رسیدگی شود؛ اما هنجارشکنان باید این را بدانند که با این جوسازی ها و اینکه فیلم‌هایی را خودشان از صحنه آماده  و بلافاصله پخش کنند، نمی‌توانند چهره پلیس را مخدوش نشان دهند.

دادستان کل کشور ادامه داد: در این راستا اولاً مردم ازما نمی‌پذیرند و ثانیاً دستگاه قضایی نیز نمی‌پذیرد که پلیس تسلیم این جوسازی‌ها شود. ما باید قانون را اجرا کنیم و دستگاه قضایی نیز به این جوسازی‌ها توجه نخواهد کرد؛ بنابراین نیروی انتظامی باید با اقتدار در میدان ایجاد امنیت حضور داشته باشد و با هر نوع هنجارشکنی برخورد کند.

وی ادامه داد: انتظار مردم نیز این است که با هنجارشکنان برخورد شود و هنجارشکنان نیز این را بدانند که دستگاه قضایی از پلیس حمایت خواهد کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چند مسئله درباره برخورد با معترضین

روزنامه شرق در شماره امروز خود با اشاره به اعتراضات اخیر بنزینی نوشت: به نظر می‌رسد ا...

صف مردم از اراذل و اوباش جدا است/چرا وزیر اینترنت را روز اول قطع نکرد؟/دود ماجراهای اخیر به چشم مردم می‌رود

من فکر می‌کنم حتی با وجود تفکیک اراذل و اوباش از مردم باز هم دود ماجرای اخیر به چشم م...

ادامه فعالیت «نرگس کلباسی» در صورت دریافت مجوز / ۱۰۰ حساب بانکی مسدود شده است

معاون دادستان کل کشور گفت: خانم کلباسی نیز می‌تواند با دریافت مجوز به فعالیت‌های خود ...

تردد در خیابان انقلاب عادی است

وضعیت میدان انقلاب و خیابان‌های محدوده دانشگاه تهران کاملا عادی بوده و مردم همچون همی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news