اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 30 مهر 1398
12 تیر 1398 12 تیر 1398
15:36 15:36

نشست مقدماتی مهاجرت نامنظم و قاچاق انسان برگزار شد

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در  نشست مقدماتی مهاجرت نامنظم و قاچاق انسان اظهار کرد: ما قربانی منافع دیگر کشورها شده ایم. پس علاوه بر همکاری‌های همه جانبه با یکدیگر، ضروری است مسئولیت پذیری سایر کشورها را نیز مطالبه کنیم.

حسین ذوالفقاری

به گزارش سلام نو، حسین ذوالفقاری در نشست مقدماتی «مهاجرت نامنظم و قاچاق انسان» در استانبول اظهار کرد: ضرورت دارد تا با ایجاد یک کارگروه مشترک در سطح مدیران کل، از وزارت کشور ۶ کشور حاضر در این نشست، پیش‌نویس همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، کنترل مهاجرت‌های غیرقانونی، مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات و همچنین مسئولیت پذیری و حمایت‌های سیاسی- اقتصادی و فنی جامعه بین الملل و به ویژه کشورهای غرب تهیه و در نشست وزرا نهایی شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه شش کشوری که در این اینجا جمع شده‌اند، هزینه منافع برخی قدرت‌های جهانی و دیگر کشورها را پرداخت می‌کنند، ادامه داد: ما قربانی منافع دیگر کشورها شده ایم. پس علاوه بر همکاری‌های همه جانبه با یکدیگر، ضروری است مسئولیت پذیری سایر کشورها را نیز مطالبه کنیم.

در این نشست پس از بیان دیدگاه‌ها و مواضع کشورهای حاضر در زمینه چگونگی مبارزه با پدیده شوم مهاجرت نامنظم و قاچاق انسان از سوی سرپرست هیأت‌های شرکت کننده، انتظارات و پیشنهادات کشورها در جهت هم افزایی منطقه‌ای مطرح شد.

این نشست با حضور معاونین وزرای کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان، عراق، آذربایجان و ترکیه با خیر مقدم والی استانبول و نطق افتتاحیه وزیر کشور ترکیه در شهر استانبول و به مدت دو روز آغاز شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کشف دو مورد مشکل امنیتی در ایام اربعین توسط وزارت اطلاعات

حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد مرکزی اربعین کشور اعلام کرد بیشش از 1.9 میلیون نفر از زائرا...

ضرورت تشکیل مرجع ملی مبارزه با قاچاق انسان و بردگی نوین

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری افزود: ایران به دلیل موقعیت ویژه و قرار...

موضوع تامین امنیت انتخابات را باید از امروز آغاز کنیم

 معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اظهار کرد: موضوع امنیت انتخابات را باید از امروز آغاز...

قاچاق انسان در سیستان بلوچستان همچنان قربانی می گیرد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تحلیل‌ها نشان می‌دهد که باید به دنبال دلیل افزایش تصا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news