اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 28 مهر 1398
13 تیر 1398 13 تیر 1398
09:33 09:33

قاچاق لوازم خانگی بیشتر شده است

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار کرد: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که قاچاق لوازم خانگی در کشور رشد داشته است.

شانزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی - همدان

به گزارش سلام نو، محمدرضا غزنوی ، با بیان اینکه تخمینی از میزان قاچاق لوازم خانگی وجود ندارد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد قاچاق این کالا نسبت به ماه‌های پیش به مراتب بیشتر شده است.

وی از جمله دلایل افزایش قاچاق لوازم خانگی را ممنوعیت کامل واردات و کاهش برندهای کره‌ای در بازار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قاچاق فرصت مناسبی برای حضور موثر در بازار یافته است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه آمارها گویای کاهش نسبی تولید لوازم خانگی است، تصریح کرد: در حالیکه بازار بهتری برای تولیدکنندگان فراهم شده، شرایط تولید سخت‌تر شده و نیاز است که دولت اقدام موثری برای بهبود فضای صنعت لوازم خانگی انجام دهد.

وی افزود: از طرف دیگر افزایش قیمت لوازم خانگی باعث شده که واردات غیر قانونی این محصول برای قاچاقچیان صرفه اقتصادی داشته باشد.

غزنوی با بیان اینکه عرضه‌کنندگان لوازم خانگی به سرمایه در گردش و متقاضیان به تسهیلات ارزان‌قیمت نیاز دارند، اظهار کرد: در شرایط فعلی تقاضای لوازم خانگی ثابت بوده اما عرضه این محصول کاهش نسبی داشته، در حالیکه هزینه‌های سربار تولید در جای خود باقی است و به دلیل نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش، امکان افزایش تولید وجود ندارد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در ادامه تصریح کرد: قاچاق در زمان‌های مختلف نقش خود را تغییر می‌دهد و حتی در زمان‌هایی قاچاق از داخل به خارج انجام می‌شود، اما در حال حاضر شاهد واردات غیرقانونی لوازم خانگی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در زمینه ایجاد کد رهگیری برای کشف کالای قاچاق انجام داده که باید سرانجام آن از این وزارتخانه پیگیری شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

لوازم خانگی ارزان شد/لیست قیمت

آمار وزرات صنعت از کاهش جزئی قیمت لوازم خانگی در مرداد نسبت به تیر ماه خبر می دهد. لب...

پیش بینی کاهش قیمت لوازم خانگی تا دو ماه آینده

رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی ایران از تهیه یک نشان تجاری (لوگو) با مشار...

کمین چینی‌ها برای ورود به بازار لوازم خانگی ایران

بابک ثقفی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری ایران گفت: با خروج بر...

کاهش‌ قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم 98

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران ضمن پیش‌ بینی افزایش‌ تولید در نیمه د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news