اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
06 دی 1397 06 دی 1397
15:21 15:21

محمد هاشمی:اگر شورای نگهبان آیت الله هاشمی را رد صلاحیت نکرده بود، پس چرا اسم ایشان در لیست نامزدهای نهایی نبود؟!

برادر مرحوم هاشمی رفسنجانی گفتنی هایی از تاریخ دهه اخیر دارد.
محمد هاشمی: حتی خود کدخدایی هم به حرف هایش خودش باور ندارد / اگر شورای نگهبان آیت الله هاشمی را رد صلاحیت نکرده بود، پس چرا اسم ایشان در لیست نامزدهای نهایی نبود؟! / آیت الله هاشمی به فرستادگان شورای نگهبان گفت «من با مردم شوخی ندارم که هر روز حرفم را تغییر بدهم» / آیت الله در مورد ردصلاحیت کنندگان گفتند ایننها عاقبت کار خود را بزودی می بینند

به گزارش سلام نو ، محمد هاشمی  اظهار داشت: واقعیت این است وقتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات نامزد شدند یک موج قوی از حامیان ایشان در کشور به راه افتاد.

وی افزود: آقای مصلحی وزیر احمدی نژاد با بررسی آمار آرای آین الله هاشمی به شدت روی کاندیداتوری ایشان حساس شد.

برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: بعد از حساسیت هایی که ایجاد شد، دو نفر از شخصیت های نظام نزد آیت الله هاشمی آمدند و به ایشان اصرار کردند که از شرکت در انتخابات انصراف دهد، البته این شخصیت ها هرکدام جداگانه نزد آیت الله آمدند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: اشخاصی که نزد آیت الله هاشمی آمدند و قصد داشتند ایشان را متقاعد کنند که انصراف دهند همواره به او تاکید می کردند که اگر انصراف ندهد رد صلاحیت می شود.

محمد هاشمی: حتی خود کدخدایی هم به حرف هایش خودش باور ندارد / اگر شورای نگهبان آیت الله هاشمی را رد صلاحیت نکرده بود، پس چرا اسم ایشان در لیست نامزدهای نهایی نبود؟! / آیت الله هاشمی به فرستادگان شورای نگهبان گفت «من با مردم شوخی ندارم که هر روز حرفم را تغییر بدهم» / آیت الله در مورد ردصلاحیت کنندگان گفتند ایننها عاقبت کار خود را بزودی می بینند

وی با اشاره به عکس العمل آیت الله هاشمی خطاب به این افراد، خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی به افرادی که سعی داشتند او را منصرف کنند، گفتند من با مردم شوخی ندارم که هر روز حرفم را تغییر بدهم ، اگر گفتم شرکت می کنم پس حرفم را تغییر نمی دهم و پس از تاکید آن افراد به اینکه آیت الله هاشمی را رد صلاحیت می کنند، ایشان گفتند شورای نگهبان کار خود را بکند من هم وظیفه خود را انجام می دهم.

محمد هاشمی در ادامه گفتگو با «انتخاب»، تاکید کرد: هردوی این افراد که تلاش کردند آیت الله هاشمی انصراف دهد از طرف شورای نگهبان آمدند.

وی افزود: وقتی آیت الله هاشمی انصراف نداد خبرهایی از شورای نگهبان می رسید که بحث هایی برای رد صلاحیت ایشان مطرح شده است اما آیت الله هاشمی به این صحبت ها توجه نمی کردند و اولویت ایشان نظر مردم.بود.

هاشمی اضافه کرد: بعد از رد صلاحیت آیت الله هاشمی در انتخابات بسیاری از افراد به ایشان پیشنهاد دادند که اعتراض کنند اما آیت الله گفتند آنها را به خدا میسپارم و و اعتراض نمی کنم. آیت الله هاشمی تاکید داشتند کشور ما به شکلی است که هر شخص عاقبت کار خود را زود می بیند در انتها هم طی جلساتی که با عارف و روحانی برگزار کردند تصمیم گرفتند از روحانی حمایت کنند .

وی در پایان گفت: مردم می دانند و شاهد هستند آیت الله هاشمی انصراف نداد و تا روز آخر پای مردم ایستاد اما اسم او در لیست نامزدهای نهایی نبود اگر شورای نگهبان رد صلاحیت نکرده پس چه اتفاقی رخ داده؟ مردم این حرف ها را باور نمی کنند حتی خود افرادی که این سخنان را می گویند هم به حرف های خود باور ندارند، مردم می دانند چه اتفاقی رخ داده است اما اینکه شورای نگهبان بعد از چندسال یادش افتاده واکنش نشان دهد را از خودشان بپرسید.

آیت الله هاشمی در گفت و گویی با سایت «انتخاب»‌ که در سال ۹۴ انجام شد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ گفت: «وزیر وقت اطلاعات در زمان بررسی صلاحیت‌ها، به شورای نگهبان رفته و گفته که ما صبح و ظهر و شب به طور مرتب آرای آقای هاشمی را رصد می‌کنیم که ساعت به ساعت بالا می‌رود و الان به هفتاد درصد رسیده است و در این چند روز تا انتخابات اگر همین‌طور بالا برود، ایشان از 90 درصد بالاتر می‌رود و ما مصلحت نمی‌دانیم. چون اگر ایشان بیاید، همه‌ی رشته‌های دوره‌های ما را پنبه می‌کند./انتخاب

اخبار مرتبط

icon news

خاطرات هاشمی را باید جدی گرفت؟

جدی نگرفتن خاطرات آقای هاشمی نکته عجیبی بوده که عباس عبدی آن را بیان کرده است.

مشکلات وزارت بهداشت در پایان این دوره کمتر خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تداوم طرح تحول سلامت از سوی و...

باهنر: به روحانی گفتم، باید احمدی نژاد را تحمل کنید

باهنر گفت: آقای احمدی نژاد در مسکن مهر بیش از یک میلیون خانواده را خانه دار کرد، ولی ...

علی جنتی: اظهارات اخیر آقای موسوی خوئینی ها در خصوص رابطه امام موسی صدر و شهید چمران با انقلابیون ایران به دور از واقعیت است

جنتی گفت: دیدگاه آیت الله رفسنجانی نسبت به حجاب بانوان درست همانند دیدگاه و نظر مرحوم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news