اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
14 تیر 1398 14 تیر 1398
11:00 11:00

تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور چه زمانی است؟

منصور غلامی، وزیر علوم از مشخص شدن نتایج اولیه کنکور در نیمه دوم شهریور خبر داد.

تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور اعلام شد

به گزارش سلام نو، دومین روز رقابت داوطلبان در کنکور ۹۸ آغاز شد و صبح امروز داوطلبان گروه علوم تجربی در آزمون سراسری شرکت کردند؛ همچنین تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور امسال مشخص شد.

صبح امروز آزمون سراسری سال ۹۸ برای گروه‌ه علوم تجربی آغاز شد و بعدازظهر امروز داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت در کنکور سراسری می‌پردازند.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ در دهه دوم مرداد به‌صورت کارنامه منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند اقدام به انتخاب رشته‌ کنند پس از آن نتایج نهایی نیز در نیمه دوم شهریور ماه ۹۸ منتشر خواهد شد.

ابراهیم خدایی؛ رییس سازمان سنجش نیز  از افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی در کنکور ۹۸  نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ نفر در رشته‌های دکترای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته می‌شوند.

او مطرح کرد: ظرفیت کل دانشگاه‌ها در رشته‌های باآزمون و بدون آزمون البته بدون احتساب دو دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و علمی‌کاربردی، حدود ۷۳۰ هزار نفر است که ظرفیت دانشگاه آزاد نیز ۵۰۰ هزار نفر است و در مجموع حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ظرفیت کل آموزش عالی خواهد بود که نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است.

منصور غلامی؛ وزیر علوم نیز ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها را بیش از تعداد داوطلبان کنکور اعلام کرد و گفت: از مجموع ظرفیت اعلام شده، ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی ۱۳۲ هزار نفر است.

او افزد: اگر افراد به درستی انتخاب رشته کنند، می‌توانند در رشته‌های مختلف در صندلی‌های دانشگاه‌ها جای گیرند اما برخی می‌خواهند در رشته‌های خاص قبول شوند و امکان کمتری برای آنها وجود دارد.

اخبار مرتبط

icon news

تاثیر معدل در کنکور سال آینده

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تاثیر مثبت معدل در کنکور سال آینده خبر د...

کنکوری‌ها در دام سودجوها نیافتند

رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با توجه به اعلام نتایج کنکور سراسری به پذیر...

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکوری

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش،  فرصت انتخاب رشته کنکور تا روز شنبه ۲۶ مرداد تمدید شد...

هشدار پلیس فتا به پذیرفته‌شدگان کنکور / کلاهبرداران در کمین کنکوری ها

 پس از اعلام نتایج کنکور، پلیس فتا هشدارهایی به پذیرفته شدگان داد تا در خصوص مراحل ان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news