اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
14 تیر 1398 14 تیر 1398
13:47 13:47

در ایران تغییر، برکناری و استیضاح وزیران تابو شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه  کسری بودجه کشور اجازه حل مشکلات را به دولت نمی‌دهد، افزود:  دولت برای ترمیم کابینه چاره‌ای بیندیشد.

کسری بودجه کشور اجازه حل مشکلات را به دولت نمی‌دهد/ دولت برای ترمیم کابینه چاره‌ای بیندیشد

به گزارش سلام نو، محمد جواد جمالی نوبندگانی افزود: انباشت مشکلات عدیده در بخش‌های سخت افزاری، نرم افزاری و مالی در اغلب وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش از قبل از انقلاب تاکنون باعث شده این وزارتخانه در بسیاری از مواقع نتواند به تمام اهداف خود برسد.

وی بیان کرد: متاسفانه افرادی بر روی صندلی وزارت آموزش و پرورش تکیه می‌زنند که در بیشتر مواقع باید درگیر جامعه مشکلات صنفی فرهنگیان مانند حقوق، مزایا، اضافه کاری، پاداش پایان خدمت، احداث مدارس، سالن و... شوند و موضوعات دیگر وزارتخانه از جمله کیفیت کتاب‌های درسی و بحث  آموزش در مدارس  مغفول مانده است.

نماینده مردم فسا در مجلس افزود: هر چند مشکلات و کسری بودجه کشور به دولت اجازه نمی‌دهد که بتواند تمام مسایل و در خواست‌های فرهنگیان  و دیگر اقشار جامعه را تامین کند.

نماینده مردم فسا در ادامه با انتقاد از عملکرد وزیر صمت افزود: بنده یکی از مخالفان اصلی وزیر صمت بوده و هستم بارها نیز اعتراضم را  بیان کردم که متاسفانه  به آن توجهی نشود.

محمد جواد  جمالی نوبندگانی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه قبل از گرفتن رای اعتماد آقای رحمانی افرادی که موافق انتصاب وی به عنوان وزیر صمت بودند موارد و مسایل را به صورت صادقانه و شفاف به نمایندگان بیان نکردند ادامه داد: موافقان روی کارآمدن آقای رحمانی در مرحله نخست به نمایندگان اعلام کردند که مدرک جناب رحمانی دکترا هست اما بعد مشخص شد که تحصیلات وزیر صمت کارشناسی ارشد بوده است.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه تنها مدرک لیسانس حقوق آقای رحمانی که در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز اخذ کرده مورد تایید است افزود:  وزارت علوم هم صراحتا اعلام کرد که مدرک ارشد ایشان تنها در میزان افزایش حقوق و مزایا تاثیر دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس با اشاره به اینکه رشته تحصیلی وزیر صمت هیچ سر رشته و ارتباط کافی در بخش های تجارت، صنعت و معدن ندارد گفت: این در حالی است که جناب رحمانی زمانی که هم در ادوار گذشته ریاست کمیسیون صنایع مجلس را بر عهده داشته است نتوانسته موفق عمل کند زیرا بی شک عملکرد مناسب وی در این کمیسیون می‌توانست تاثیرات مناسبی را در بخش خودرو سازی ایجاد کند.

وزیر صمت توانایی اداره زیر مجموعه خود را ندارد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزیر صمت توانایی اداره زیر مجموعه خود را ندارد گفت: با توجه به اینکه دولت‌ها در تمام کشور ها و در شرایط مختلف در جهت اصلاح و بهبود کابینه خود را ترمیم می کنند بنابراین باید بپذیریم که برکناری، استیضاح و ... از نقطه ضعف های دولت محسوب نمی شود چرا که در چنین شرایطی دولت باید جهت ترمیم کابینه چاره مناسبی بیندیشد.

تکه تکه کردن بودجه به هیچ درد کشور نمی خورد

وی با اشاره به اینکه تکه تکه کردن بودجه به هیچ درد کشور نمی خورد افزود: این مهم سبب می شود که مدت زمان تکمیل پروژه ها بعضا به 20 سال هم می رسد.

وی با بیان اینکه بعضی نمایندگان با استیضاح کنندگان و معاون پارلمانی مجلس معادلاتی را می چینند که استیضاح های وزرا به سمت و سوی دیگر هدایت شود گفت: برخی نمایندگان در جهت اخذ رای حوزه انتخابیه کارهای غیر قانونی از وزرا درخواست می کنند که این مهم سبب تلف شدن ساعت ها وقت مجلس می شود./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس به نفع دانش‌آموزان یا مافیای آموزشگاه‌های خصوصی؟

در مجلس طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور به هیأت‌رئ...

پیگیری نارضایتی‌های مردم از صداوسیمای ملی

غلامرضا کاتب، نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی امروز در نطق میان دستور بیان ک...

آغاز به کار صحن علنی مجلس

امروز جلسه علنی مجلس به ریاست علی لاریجانی کار خود را شروع کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news