اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
14 تیر 1398 14 تیر 1398
15:20 15:20

افزایش قیمت مرغ

  چهار آیین از افزایش قیمت مرغ خبر داد و افزود:  امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ گرم ۱۲ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

پرواز قیمت مرغ در سطح ۱۲۵۰۰ تومانی

به گزارش سلام نو، برومند چهار آیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ از ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی کمبود عرضه ناشی از افزایش دمای هوا و کاهش وزن گیری مرغ‌های در حال پرورش را عامل اصلی نوسان قیمت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که نرخ مرغ ظرف روزهای آتی به قیمت واقعی خود در بازار برسد.

چهار آیین نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ را ۱۴ هزار تومان با تلورانس ۵ درصد افزایش یا کاهش اعلام کرد و گفت: این در حالی است که هم اکنون مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان یک هزار تومانی در بازار روبرو هستند.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تعیین تکلیف اعلام قیمت مصوب مرغ در بازار بیان کرد: بنابر پیگیری‌های صورت گرفته، قرار است ستاد تنظیم بازار نرخ مصوب ۱۳ هزار تومان برای فروش هر کیلو مرغ منجمد اعلام کند، اما هنوز در ارتباط با مرغ گرم و زنده تصمیماتی اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان آشفته است، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۳ هزار و ۵۰۰ و ذرت یک هزار و ۸۰۰ تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود که با نرخ مصوب خود فاصله معناداری دارد.

چهار آیین در پایان با انتقاد از افزایش نامتعارف هزینه‌های حمل و نقل گفت: کرایه‌های حمل و نقل نسبت به ماه‌های اخیر حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد بالا رفته، که این امر در افزایش قیمت تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

دلیل افزایش قیمت مرغ چیست؟/ گرمای هوا یا گرانی؟

افزایش بیش از حد قیمت باعث شده تا قیمت مرغ با افزایش 20 درصدی همراه شود و همین مساله ...

قیمت مصوب مرغ 12900 تومان اعلام شد

 مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار با اشاره به علت اینکه قیمت صادراتی مرغ حدود ۲۲ هزا...

منتظر مرغ ۱۷.۰۰۰ تومان باشیم!

گمانه زنی ها حاکی از این است که قیمت مرغ تا نیمه شهریور ماه حداکثر 5 درصد بالا و پایی...

مرغ باز هم گران شد

این روزها نرخ مرغ دوباره گران شده و به قیمت 14 هزار تومان رسیده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news