اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
16 تیر 1398 16 تیر 1398
09:56 09:56

با کنترل شدیدتر شاهد بروز بابک زنجانی‌ها نخواهیم بود

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و امریکایی‌ها به دنبال آن هستند که مسیرهای فروش نفت ایران را مشخص کنند تا خریداران نفت ایران را تحت‌فشار قرار دهند.

برخی شرایط کشور را درک نمی‌کنند/ باید کاری کنیم تا کسی متوجه چگونه دور زدن‌هایمان در تحریم‌ها نشود

به گزارش سلام نو،  محمدجواد جمالی نوبندگانی  با بیان اینکه صداوسیما نباید این فیلم را نمایش می‌داد، افزود: این اقدام صداوسیما اقدامی اشتباه و غیرحرفه‌ای بود که در زمان مناسب درباره آن تذکر داده خواهد شد.

نماینده فسا در مجلس تأکید کرد: همه باید بسیار مراقب باشند که به نام دوست و شفافیت‌بازی و...، کسی به اطلاعات کشور دسترسی دسترسی پیدا نکنند. نباید کاری کنیم که برخی  متوجه چگونه دور زدن‌مان در تحریم‌ها شوند.

جمالی نوبندگانی در ادامه سیاست وزرات نفت و شخص بیژن نامدار زنگنه در مخفی نگه داشتن اطلاعات فروش نفت در زمان تحریم را اقدامی صحیح عنوان کرد و گفت: اگر امروز جنگی علیه ما وجود دارد، باید تنها ستاد بحران و ستاد جنگ از برخی اطلاعات آن آگاهی داشته باشند.

نماینده فسا در مجلس افزود: دشمن، صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و امریکایی‌ها به دنبال آن هستند که مسیرهای فروش نفت ایران را مشخص کنند تا خریداران نفت ایران را تحت‌فشار قرار دهند و حتی فضا را به گونه‌ای ناامن نشان دهند که ادعا کنند هرکس از ایران نفت بخرد، آن‌ها متوجه آن می‌شوند.

جمالی نوبندگانی در ادامه با اشاره به اینکه فروش نفت و دور زدن تحریم توسط یک تیم از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران کنترل می‌شود، افزود: مردم و رسانه‌ها باید اطمینان کنند؛ نباید انتظار داشته باشیم که در چنین شرایطی، اطلاعات فروش نفت مان در اختیار همگان قرار گیرد  و مثل شرایط عادی همه از همه چیز  و همه جا  باخبر شوند.

نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه یکی از عوارض طبیعی دور زدن تحریم‌ها، می‌تواند بروز اتفاقاتی مانند ماجرای بابک زنجانی باشد، خاطرنشان کرد: اما ما می‌توانیم از همین تجربه بابک‌ زنجانی‌ها و اتفاقاتی که رخ داد، استفاده کنیم؛ افزون بر آن باید کنترل و نظارت را افزایش دهیم تا هم تحریم‌ها را دور بزنیم و هم اتفاقی مانند بابک زنجانی رخ ندهد.

اخبار مرتبط

icon news

حکم نهایی جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی چیست؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد حکم علیرضا زیباحالت منفرد معروف به جعبه...

وکیل بابک زنجانی جایش را لو داد!

وکیل بابک زنجانی اعلام کرد موکلش در زندان است و خبر آزاد شدنش شایعه بوده و صحت ندارد.

جنیدی: معتقد به وصول کل بدهی‌های بابک زنجانی نیستیم

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: قوه قضائیه باید رأسا د...

۲۰ سال حبس برای جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی

زیباحالت منفرد که به جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی معروف است به 20 سال حبس و یک میلیار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news