اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
06 دی 1397 06 دی 1397
20:35 20:35

یک نماینده مجلس: رئیس دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات مقصر است

یک نماینده مجلس معتقد است رئیس دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات مقصر است و تغییرات مداوم در دانشگاه آزاد باعث مشکلات فراوانی شده.
قطعا رئیس دانشگاه در حادثه واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات مقصر است / مبنای تغییرات مداوم در دانشگاه آزاد روشن نیست / با عدم ثبات مدیریت، بسیاری از مسائل اجرایی، آموزشی و فنی نادیده گرفته می‌شود؛ این موضوع قابل تحمل نیست / نباید سلایق سیاسی را وارد حوزه دانشگاه کنیم و مبنای تصمیم گیری قرار دهیم / اگر ثبات مدیریت شکل نگیرد، حوادثی شبیه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات باز هم به وجود می‌آید

داود محمدی، نماینده اصلاح طلب مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد می گوید: قطعا در عدم ثبات مدیریت این مسائل به وجود می آید و مطمئن باشید اگر ثبات در مدیریت دانشگاه به وجود نیاید، ممکن است شاهد ضایعات دیگری هم باشیم.

به گزارش سلام نو، محمدی با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: این اتفاق از یک نگاه به این شکل است که یک وسیله نقلیه از شرایط خوبی برخوردار نبوده و امنیت لازم را نداشته و باعث برو این حادثه شده که همه ما از آن بسیار متاسفیم و تصورمان این است که این دانشجویان، بچه های خودمان هستند.

قطعا رئیس دانشگاه در حادثه واژگونی اتوبوس علوم و تحقیقات مقصر است / مبنای تغییرات مداوم در دانشگاه آزاد روشن نیست / با عدم ثبات مدیریت، بسیاری از مسائل اجرایی، آموزشی و فنی نادیده گرفته می‌شود؛ این موضوع قابل تحمل نیست / نباید سلایق سیاسی را وارد حوزه دانشگاه کنیم و مبنای تصمیم گیری قرار دهیم / اگر ثبات مدیریت شکل نگیرد، حوادثی شبیه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات باز هم به وجود می‌آید

او ادامه داد: از یک وسیله قدیمی که امنیت خوبی ندارد، در مکانی استفاده می کنیم که شرایط خوبی ندارد، از این نظر، در این حادثه، مدیریت دانشگاه قطعا مقصر است و هیچ شکی در این موضوع نیست. معاونین و مدیران مربوطه و مسئولین فنی مربوطه که ایمنی این وسیله برایشان ثابت شده نبوده هم مقصرند و حتما باید مورد بازخواست قرار بگیرند و جوابگو باشند.

محمدی ادامه داد: از یک نگاه دیگر، باید گفت. ثبات در مدیریت مسئله ای بسیار مهم و اساسی است. اما در چند سال اخیر مدیریت ها در دانشگاه آزاد مرتب تغییر می کند. مبنای تغییر هم برای بنده به عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس روشن نیست.

او افزود: بارها در جلسات کمیسیون هم مطرح شده که باید ریشه این تغییرات مشخص باشد. ممکن است افرادی که این تغییرات را ایجاد می کنند، دلایلی داشته باشند اما این دلایل باید برای مجلسی که باید در راس امور باشد نیز روشن و مشخص شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: در این عدم ثباتی که در مدیریت ایجاد شده، قطعا بسیاری از مسائل اجرایی، آموزشی و فنی نادیده گرفته می شود و این قابل تحمل نیست. معتقدیم دانشگاه آزاد باید هرچه زودتر به یک مدیریت باثبات برسد تا این مدیریت باثبات هم در آموزش اثر خود را بگذارد هم در تربیت و پرورش و هم در کار تحقیقاتی.

محمدی اظهار داشت: دانشگاه آزاد بزرگترین دانشگاه کشور است و نقش مهمی در آموزش کشور داشته و دارد. از این رو، این موضوع ثبات در مدیریت باید جدی گرفته شود و باید آن را از حوزه مسائل سیاسی خارج کنیم. حالا اینکه این مدیر به لحاظ دیدگاه، چنین است و مدیر دیگر به لحاظ دیدگاه چنان است، را نباید وارد این فضا کنیم. به طور کلی فضای تحقیقاتی کشور را باید از این مسائل به دور نگه داریم وگرنه لطمات جبران ناپذیری به آن وارد می شود زیرا محیط، یک محیط علمی است.

او افزود: درست است که کسانی که در دانشگاه فعالیت می کنند، باید به انقلاب و نظام اسلامی اعتقاد و ارکان نظام را قبول داشته باشند اما در عین حال ممکن است سلایق سیاسی مختلف باشد. ما نباید این سلایق سیاسی را وارد حوزه دانشگاه کنیم و مبنای تصمیم گیری قرار دهیم.

محمدی تصریح کرد: قطعا در عدم ثبات مدیریت این مسائل به وجود می آید و مطمئن باشید این اتفاق، اولین و آخرین آن نخواهد بود و اگر ثبات در مدیریت دانشگاه به وجود نیاید، ممکن است شاهد ضایعات دیگری باشیم که امیدواریم خاتمه پیدا کند.

انتخاب/

اخبار مرتبط

icon news

حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

قاضی حسینی سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت اعلام کرد حکم پرونده حادثه سقوط اتوبوس در ...

تشریح آخرین جزئیات پرونده حادثه دانشگاه آزاد از زبان  دادستان کل کشور

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: بخشی از پرونده تکمیل و آماده ارسال به دادگاه است...

بیانیه 12 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد درباره فجایع واحد علوم و تحقیقات

12 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد در نامه ای خطاب به مسئولان این دانشگاه خواستار پاسخگئویی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news