اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 02 آبان 1398
17 تیر 1398 17 تیر 1398
08:20 08:20

آمریکایی‌ها با عهدشکنی توافق برجام را زیرپا گذاشتند

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: همه می‌دانند که آمریکا این توافق را یک طرفه زیرپا گذاشت و به قول خودش برجام را پاره کرد پس امروز هم نمی‌تواند ادعایی داشته باشد مبنی بر این‌که ایران برخلاف تعهداتش عمل کرده است.

محمد ابراهیم رضایی

به گزارش سلام نو، محمدابراهیم رضایی با اشاره به نشست هفته جاری شورای حکام به درخواست آمریکا برای بررسی فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار کرد: درخواست آمریکایی‌ها توأم با پررویی و بی‌شرمی است که در نهایت نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت البته که شاید در پشت صحنه هماهنگی‌هایی با اروپایی‌ها شده باشد، اما این یک عمل غیرقانونی است که بعید است به نتیجه برسد.

وی درخواست برای برگزاری این نشست را نشان‌دهنده اوج خباثت دولتمردان آمریکا دانست و افزود: آمریکایی‌ها با عهدشکنی توافق برجام را زیرپا گذاشتند و اگر امروز برای استفاده از ظرفیت آژانس بین‌المللی اتمی علیه ایران اصرار می‌کنند تنها می‌خواهند تلاش بیهوده‌ای را انجام دهند چون افکار عمومی دنیا با آمریکا همراه نیست. همه می‌دانند که آمریکا این توافق را یک طرفه زیرپا گذاشت و به قول خودش برجام را پاره کرد پس امروز هم نمی‌تواند ادعایی داشته باشد مبنی بر این‌که ایران برخلاف تعهداتش عمل کرده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی در قالب مفاد برجام است»، توضیح داد: ایران طبق بندهای ۲۶ و ۳۶ تعهدات برجامی خود را کاهش داده است و متناسب با آن حرکت می‌کند. ما هم نگران اقدامات آمریکا نیستیم قطعا در مقابل آمریکا موضع‌گیری قاطعی خواهیم کرد و رفتارش را محکوم می‌کنیم.

رضایی در پایان تاکید کرد: اکنون اروپایی‌ها باید نشان دهند که مستقل هستند نه این‌که بدون اراده هرچه آمریکا دیکته می‌کند انجام داده و در آن مسیر قدم بردارند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

واعظی از احتمال برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی سخن گفت

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: احتمال برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجا...

ایران بر اساس قوانین داخلی با پولشویی مبارزه می‌کند/ تصمیم FATF سیاسی است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران مطابق قوانین داخلی خود مبارزه با پو...

فرانسه گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران را تنش‌زا خواند

 وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: ایران نباید گام دیگری در این مسیر بردارد و هر اقدامی د...

پمپئو علیه مردم ایران جنایت جنگی انجام داد/ ایران آماده مذاکره مستقیم با عربستان است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که مصاحبه ای با شبکه تی‌آرتی داشت گفت ایران هم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news