اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
17 تیر 1398 17 تیر 1398
14:47 14:47

وزیر کشور: از روستاییان برای کمبود امکاناتشان پوزش می‌خواهیم

 کسانی که در روستا زندگی می کنند همانند انسان‌ها در شهر نیازهایی دارند و ما به خاطر کمبود امکانات در روستاها از روستاییان عزیز پوزش می‌طلبیم.

رحمانی‌فضلی وزیر کشور

به گزارش سلام نو، رحمانی فضلی در همایش نکوداشت روز دهیار که ظهر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد: نباید با پدیده روستا به عنوان مکان برخورد کرد بلکه باید برمبنای ماهیت و حقیقت موضوع ارزش گذاری کرد که حقیقت و ماهیت انسانها هستند. فرقی میان انسانهایی که در شهر و روستا زندگی می کنند وجود ندارد پس توجه ما به موضوع روستا باید از منظر انسانی باشد، زیرا کسانی که در روستا زندگی می کنند همانند انسان‌ها در شهر نیازهایی دارند.


وی ادامه داد: اگر نظام بودجه ریزی و برنامه‌ریزی اداری عملکرد غلطی داشته است و توزیع منابع ما عادلانه نیست و نبوده است و نتوانسته است تعادل و توازن را برقرار کند، به معنای این نیست که بر مبنای این عدم تعادل، ارزش گذاری‌های دیگری کنیم که بر مبنای این ارزش گذاریها فرهنگ سازی  و ادبیاتی نیز تولید شود؛  اینکه روستایی را در سطحی از فرهنگ و با یک ادبیات خطاب کنیم و شهری را با یک ادبیات و فرهنگ دیگر و این کار غلطی است.

وزیر کشور تصریح کرد: حق شرعی، قانونی و انسانی روستاییان است که آنها هم مانند بقیه برخوردار باشند، بنابراین اگر به روستاها توجهی می‌شود نباید بر سر روستایی منت گذاشت، بلکه باید از آنها عذرخواهی نیز کرد و از آنها باید برای این همه عقب افتادگی و عدم توسعه و توازن پوزش بطلبیم.

وی با بیان اینکه موضوع دیگر بحث تاثیر گذاری روستاها و زندگی روستایی در سطح اقتصادی است گفت: ظرفیت عظیمی در روستاها از منظر منابع طبیعی وجود دارد که اگر روستاییان در روستا زندگی نکنند این ظرفیت بلااستفاده می‌ماند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اعلام وصول سوال از وزیر کشور

  سید فاطمه حسینی نماینده مجلس سوالی از وزیر کشور در خصوص عملکرد این وزارتخانه به هیأ...

رحمانی فضلی درباره کاهش هزینه‌های سفر اربعین چه گفت؟

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: موکب‌های اربعین امسال به ۲۶۰۰  رسیده و از مردم خو...

آمادگی دولت برای برگزاری مراسم اربعین

عبدالرضا رحمانی فضلی اعلام کرد در اربعین ۱۴ کمیته در ستاد مرکزی اربعین فعال هستند و ت...

سفر رحمانی فضلی به گیلان

امروز صبح وزیر کشور برای تودیع و معارفه استاندار گیلان به این شهر سفر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news