اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
19 تیر 1398 19 تیر 1398
11:00 11:00

افرادی که در شورای مرکزی  فراکسیون هستند، انگیزه‌های اثرگذاری سیاسی را به خوبی ندارند

عضو فراکسیون امید گفت: خیلی از نمایندگان حرف نمی‌زنند، چون نگران حضور در دوره بعد مجلس هستند.

به گزارش سلام نو، علی ابراهیمی در مورد انتقاداتی که به عملکرد فراکسیون امید در مجلس دهم مطرح می شود گفت: فراکسیون امید علی رغم اینکه در ابتدا سعی کرد مقداری پرقدرت و باانگیزه ظاهر شود اما در ادامه مقداری از این انگیزه را از دست داد. امیدی‌ها بر روی کسانی که با لیست امید وارد مجلس شده بودند حساب باز کرده بود که محقق نشد و خیلی از این افراد این فراکسیون را به عنوان فراکسیون سیاسی انتخاب نکردند .

عضو فراکسیون امید  ادامه داد: عدد فراکسیون امید دررای گیری ها بین 90 تا 100 رای است و رسما نمی شود گفت که فراکسیون امید فراکسیون غالب در  مجلس است هرچند تنوعی که در سلایق سیاسی است و به شکلی تمایل کسانی که در فراکسیون مستقلین هستند را به سمت امید می بینیم اما در رقابت های جدی معمولا کم می آورند .

نماینده مردم شازند استان مرکزی در مجلس بیان کرد: افرادی که در شورای مرکزی  فراکسیون هستند، انگیزه‌های اثرگذاری سیاسی را به خوبی ندارند که علت آن  راباید ازخود شورای مرکزی پرسید .

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مورد دلایل کمرنگ شدن این انگیزه افزود: این انگیزه در ابتدا بود اما رفته رفته کمرنگ تر شد و تصورم بر این است که احساس کردند آنچه که دستاوردشان درقالب دولت یازدهم و دوازدهم بود خیلی نتوانست در راستای اهداف فراکسیون امید گام بردارد، البته دلیل دیگر هم اثرگذاری مجلس است که در قالب این قانون زمان بر است و در نهایت آنچه که به مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان ختم می شود شاید محقق نمی‌شود نمونه شاخص آن پالرمو و CFT است که اینها مقداری کار را سخت می کند. درواقع آن توقعی که مردم از مجلس دارند و چیزی که ازبیرون نگاه می کنند و آنچه که در داخل قابل انجام است متفاوت است نیز بر این اثر دارد.

ابراهیمی اضافه کرد:  نباید در این فضا بی تفاوت باشیم، چون هرجا ما حضور نداریم جایگزین های ما حضور دارند و این اشتباه است که اثرگذاری بر کمیسیون ها و هیات رئیس آنها نداشته باشیم چراکه خروجی کمیسیون ها در صحن مجلس تبدیل به قانون می شود.

وی تصریح کرد: ما به عنوان فراکسیون امید که اثرخیلی قوی و مشخصی بروی انتخاب دولت داشت و دولت آنگونه که باید نتوانست موفق باشد انگیزه هایش را دراین قضیه ازدست داد و یا انگیزه هایش ضعیف‌تر شد ولی آنچه که مسلم است این است که فراکسیون امید، شورای مرکزی این فراکسیون و حتی رئیس جمهور و دولت دربیان خیلی از حقایق کوتاهی می کنند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درمورد اینکه علت عدم بیان این حقایق توسط نمایندگان و دولت چیست گفت: در مورد نمایندگان مجلس که کاملا مشخص است به خاطر این حرفی نمی‌زنند که مقاومتی برای حضور مجددشان در مجلس بوجود بوجود نیاید و به همین دلیل رعایت می کنند که بسیاری از مسائل را بیان نکنند. ترکیب دولت نیز ترکیب مورد انتظار نیست و این گلایه از رئیس جمهور وجود دار که حقایق رادر مورد کم و کاستی های موجودد بیان کنند./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

حمله پناهیان به روحانی ؛ رییس جمهور چرا اصرار به مذاکره با دشمن دارد!

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در سخنرانی دیشب خود به انتقاد از رییس جمهور پرداخت و سی...

رسانه ملی درخدمت انقلاب یا ضد انقلاب؟

ظاهرا تمام مهره‌های صدا و سیما و تمام طرف‌های درگیر هم‌چنان روی تخریب دولت هم‌نظر هست...

چرا امثال پناهیان یک بار از شورای نگهبان مطالبه نمی‌کنند؟ / شفافیت یا فتح بهارستان؛ مسئله این است

علیرضا پناهیانی که امروز از دو قطبی سازی توسط دولت گله می‌کند چطور هم‌چنان با قدرت و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news