اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
19 تیر 1398 19 تیر 1398
11:00 11:00

افرادی که در شورای مرکزی  فراکسیون هستند، انگیزه‌های اثرگذاری سیاسی را به خوبی ندارند

عضو فراکسیون امید گفت: خیلی از نمایندگان حرف نمی‌زنند، چون نگران حضور در دوره بعد مجلس هستند.

به گزارش سلام نو، علی ابراهیمی در مورد انتقاداتی که به عملکرد فراکسیون امید در مجلس دهم مطرح می شود گفت: فراکسیون امید علی رغم اینکه در ابتدا سعی کرد مقداری پرقدرت و باانگیزه ظاهر شود اما در ادامه مقداری از این انگیزه را از دست داد. امیدی‌ها بر روی کسانی که با لیست امید وارد مجلس شده بودند حساب باز کرده بود که محقق نشد و خیلی از این افراد این فراکسیون را به عنوان فراکسیون سیاسی انتخاب نکردند .

عضو فراکسیون امید  ادامه داد: عدد فراکسیون امید دررای گیری ها بین 90 تا 100 رای است و رسما نمی شود گفت که فراکسیون امید فراکسیون غالب در  مجلس است هرچند تنوعی که در سلایق سیاسی است و به شکلی تمایل کسانی که در فراکسیون مستقلین هستند را به سمت امید می بینیم اما در رقابت های جدی معمولا کم می آورند .

نماینده مردم شازند استان مرکزی در مجلس بیان کرد: افرادی که در شورای مرکزی  فراکسیون هستند، انگیزه‌های اثرگذاری سیاسی را به خوبی ندارند که علت آن  راباید ازخود شورای مرکزی پرسید .

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مورد دلایل کمرنگ شدن این انگیزه افزود: این انگیزه در ابتدا بود اما رفته رفته کمرنگ تر شد و تصورم بر این است که احساس کردند آنچه که دستاوردشان درقالب دولت یازدهم و دوازدهم بود خیلی نتوانست در راستای اهداف فراکسیون امید گام بردارد، البته دلیل دیگر هم اثرگذاری مجلس است که در قالب این قانون زمان بر است و در نهایت آنچه که به مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان ختم می شود شاید محقق نمی‌شود نمونه شاخص آن پالرمو و CFT است که اینها مقداری کار را سخت می کند. درواقع آن توقعی که مردم از مجلس دارند و چیزی که ازبیرون نگاه می کنند و آنچه که در داخل قابل انجام است متفاوت است نیز بر این اثر دارد.

ابراهیمی اضافه کرد:  نباید در این فضا بی تفاوت باشیم، چون هرجا ما حضور نداریم جایگزین های ما حضور دارند و این اشتباه است که اثرگذاری بر کمیسیون ها و هیات رئیس آنها نداشته باشیم چراکه خروجی کمیسیون ها در صحن مجلس تبدیل به قانون می شود.

وی تصریح کرد: ما به عنوان فراکسیون امید که اثرخیلی قوی و مشخصی بروی انتخاب دولت داشت و دولت آنگونه که باید نتوانست موفق باشد انگیزه هایش را دراین قضیه ازدست داد و یا انگیزه هایش ضعیف‌تر شد ولی آنچه که مسلم است این است که فراکسیون امید، شورای مرکزی این فراکسیون و حتی رئیس جمهور و دولت دربیان خیلی از حقایق کوتاهی می کنند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درمورد اینکه علت عدم بیان این حقایق توسط نمایندگان و دولت چیست گفت: در مورد نمایندگان مجلس که کاملا مشخص است به خاطر این حرفی نمی‌زنند که مقاومتی برای حضور مجددشان در مجلس بوجود بوجود نیاید و به همین دلیل رعایت می کنند که بسیاری از مسائل را بیان نکنند. ترکیب دولت نیز ترکیب مورد انتظار نیست و این گلایه از رئیس جمهور وجود دار که حقایق رادر مورد کم و کاستی های موجودد بیان کنند./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

اکبری تالارپشتی: از من مثل آقای رسایی انتظار مواضع تند سیاسی نداشته باشید/لیست اصلاح طلبان را ندیده‌ام

اکبری تالارپشتی در واکنش به انتقادات رسایی به سلام نو گفت: من در مجلس در جایگاه کارشن...

برخی افراد لیست وحدت اصولگرایان شاخص های موردنظر رهبری را ندارند/وحدت اصولگرایان مطلق نیست

محمد جواد ابطحی در پاسخ به این سوال که جبهه پایداری تمام و کمال به لیست وحدت اصولگرای...

تاکید روحانی بر قرار گرفتن دولت و مجلس در کنار یکدیگر

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز 30 بهمن در جلسه هیئت دولت بر نقش مهم و اس...

عدم ارائه لیست نظر کلیت اصلاح‌طلبان بود/خاتمی به خرد جمعی احترام گذاشت

احمد حکیمی‌پور، عضو سابق شورای شهر و دبیرکل حزب اراده ملت در گفت‌وگو با سلام نو اظهار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news