اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
20 تیر 1398 20 تیر 1398
14:15 14:15

توقیف ۲ فروند شناور تجاری و کشف یک محموله بزرگ قاچاق در آب های بندر امام خمینی(ره)

فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت:  ۲ فروند شناور تجاری با  یک محموله بزرگ قاچاق به  ارزش ۴۱ تن  در آب های بندر امام خمینی(ره) و آبادان توقیف شد.

توقیف شناور قاچاقچیان در آب های بندر امام خمینی/ خروج محموله ۴۱ تنی از ایران، از مدار خارج شد

به گزارش سلام نو، سردار لطفعلی پاکباز اظهار داشت: قاچاقچیان مجموعا ۲ فروند شناور تجاری را به ارزش ۴۱ تن بارگیری کردند و هدایت و انتقال آن از طریق آب های بندر امام خمینی (ره) و آبادان، به خارج از کشور برای رسیدن به اهداف خود را در دستور کارشان قرار دادند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان، ضمن تشریح این خبر با اشاره به کنترل آب های ساحلی استان و مبارزه با پدیده قاچاق، افزود: به منظور مبارزه با قاچاق کالا و کنترل آب های ساحلی استان، روز گذشته دریابانان آب های بندر امام خمینی (ره) و آبادان، در دو رشته عملیات جداگانه موفق به شناسایی و توقیف ۲ فروند شناور تجاری قاچاقچیان شدند.

وی گفت: پس از بازرسی و بررسی های دقیق و فنی به عمل آمده از هر ۲ دوبه، موفق به کشف ۴۱ تن علوفه با هدف خروج از کشور از شناورها شدیم.

سردار پاکباز ضمن یادآوری و آگاهی از دستگیری خدمه هر دو شناور، خاطرنشان کرد: تعداد قاچاقچیان دستگیر شده ۱۰ نفر بوده که پس از تکمیل پرونده مقدماتی همراه با محموله کشف شده به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شدند.

ارشدترین مقام مرزبانی استان خوزستان، در پایان، هر گونه ورود و خروج کالا از کشور را مستلزم به رعایت اصول و مبانی قانونی دانست و عنوان کرد: هر گونه ورود و خروج کالا خلاف این مهم صورت گیرد از جانب ما قاچاق تلقی خواهد شد و با افراد قاچاقچی بدون شک از سوی مرزبانی برخوردی صریح و جدی صورت خواهد گرفت.

براساس این گزارش، پس از بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان، ارزش ریالی محموله کشف شده بالغ بر یک میلیارد ریال تخمین و اعلام شده است./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

توقیف یک شناور حامل سوخت قاچاق به دست نیروی دریایی سپاه

شناورهای نیروی دریایی سپاه موفق شدند یک فروند شناور با بیش از ۲۵۰ هزار لیتر سوخت قاچا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news