اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
20 تیر 1398 20 تیر 1398
14:25 14:25
رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است

وزیر کشور افزود:  اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

هماهنگی‌ وزارت کشور و شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس

به گزارش  سلام نو،  عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی  گفت: ما انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٦ در ١٤٠ شهرستان انجام دادیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مذاکراتمان را با شورای نگهبان داریم. بخش أعظم کار در انتخابات الکترونیکی احراز هویت است که قطعا در این زمینه با شورای نگهبان به نتیجه رسیدیم و موافقت‌شان را اعلام کردند تاکنون مسیر این کار بسیار خوب پیش رفته است.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اهمیت رای‌گیری و شمارش آرای الکترونیکی، اظهار داشت: تا جایی که بحث‌ها پیش می‌رود امیدواریم بخش زیادی از این حوزه‌ها را با این روش انجام دهیم و این در صورت انجام هماهنگی‌های لازم میسر خواهد شد. کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی‌ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش درباره همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: همایش با موضوع انتخابات بود و لازم بود فرمانداران، معاونان سیاسی و استانداران هم نظرات و هم مشکلاتشان و هم شرایط انتخابات را در شهرستان‌های متبوع با وزارت کشور مطرح کنند و ما هم به عنوان وزارت کشور سیاست‌ها و برنامه‌های خود را به آنان ابلاغ کنیم.

وی افزود: در دو روز گذشته کارگروه‌ها تشکیل شد و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند، امروز هم معاون اول، هم وزیر خارجه و هم سخنگوی شورای نگهبان عمدتا تحلیل‌های داخلی خوبی ارائه کردند و وزیر امور خارجه تحلیل خوبی هم در حوزه سیاست خارجی ارائه کرد و آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم مانند گذشته بر هماهنگی بین هیات‌های نظارت و اجرایی تاکید داشت.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که هماهنگی‌ها منتج به برگزاری یک انتخابات قانونی، سالم و بی‌طرفانه و امن شود و افزایش نشاط سیاسی و مشارکت را به همراه داشته باشد.

رحمانی فضلی گفت: انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است، یعنی می‌توانیم با یک مشارکت باشکوه، اراده ملی را در حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و امتداد راه شهدا و امام در عمل به اثبات برسانیم./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین توئیت ظریف پس از پایان سفر به کشورهای اسکاندیناوی

 نروژ، سوئد و فنلاند سه کشوری هستند که ظریف پیش از فرانسه با مقامات آنها دیدار کرده ا...

دیدار ظریف با وزیر تجارت، صنعت و شیلات نروژ

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با وزیر تجارت، صنعت و شیلات نروژ دیدار کرد.

دیدار ظریف با همتای فنلاندی اش

محمدجواد ظریف که به فنلاند سفر کرده در ادامه دیدارهای خود، با پکا هاویستو وزیر امور خ...

رونمایی از بخش‌های روسی- اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری

با حضور کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news