اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 01 آبان 1398
20 تیر 1398 20 تیر 1398
14:25 14:25
رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است

وزیر کشور افزود:  اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

هماهنگی‌ وزارت کشور و شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس

به گزارش  سلام نو،  عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی  گفت: ما انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٦ در ١٤٠ شهرستان انجام دادیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مذاکراتمان را با شورای نگهبان داریم. بخش أعظم کار در انتخابات الکترونیکی احراز هویت است که قطعا در این زمینه با شورای نگهبان به نتیجه رسیدیم و موافقت‌شان را اعلام کردند تاکنون مسیر این کار بسیار خوب پیش رفته است.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اهمیت رای‌گیری و شمارش آرای الکترونیکی، اظهار داشت: تا جایی که بحث‌ها پیش می‌رود امیدواریم بخش زیادی از این حوزه‌ها را با این روش انجام دهیم و این در صورت انجام هماهنگی‌های لازم میسر خواهد شد. کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی‌ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش درباره همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: همایش با موضوع انتخابات بود و لازم بود فرمانداران، معاونان سیاسی و استانداران هم نظرات و هم مشکلاتشان و هم شرایط انتخابات را در شهرستان‌های متبوع با وزارت کشور مطرح کنند و ما هم به عنوان وزارت کشور سیاست‌ها و برنامه‌های خود را به آنان ابلاغ کنیم.

وی افزود: در دو روز گذشته کارگروه‌ها تشکیل شد و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند، امروز هم معاون اول، هم وزیر خارجه و هم سخنگوی شورای نگهبان عمدتا تحلیل‌های داخلی خوبی ارائه کردند و وزیر امور خارجه تحلیل خوبی هم در حوزه سیاست خارجی ارائه کرد و آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم مانند گذشته بر هماهنگی بین هیات‌های نظارت و اجرایی تاکید داشت.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که هماهنگی‌ها منتج به برگزاری یک انتخابات قانونی، سالم و بی‌طرفانه و امن شود و افزایش نشاط سیاسی و مشارکت را به همراه داشته باشد.

رحمانی فضلی گفت: انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است، یعنی می‌توانیم با یک مشارکت باشکوه، اراده ملی را در حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و امتداد راه شهدا و امام در عمل به اثبات برسانیم./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

معاون حقوقی رئیس جمهور: دولت می‌خواهد مشکلات را کارشناسی شده حل کند

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور بیان کرد دولت در تلاش است مشکلات موجود را با کار ک...

کدخدایی اختلاف با رئیس جمهور را تکذیب کرد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: شورای نگهبان با رئیس جمهوری اختلافی ند...

چند نکته درباره پاسخ شتاب‌زده کدخدایی به روحانی / چرا مجلس اول بهترین مجلس جمهوری اسلامی است؟

از مجلس اول بعد از انقلاب اسلامی چهار رییس جمهور یعنی آقایان خامنه‌ای، هاشمی، خاتمی و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news