اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 15 خرداد 1399
22 تیر 1398 22 تیر 1398
14:20 14:20

زنگنه: بابک زنجانی روش‌های قشنگی برای سر کار گذاشتن مسئولان عالی کشور به کار می‌گیرد

وزیر نفت گفت: من فکر می‌کنم  بابک زنجانی  در برخی رسانه‌ها فعال هستند و مقداری از پول‌های خورده شده را خرج این رسانه‌ها می‌کند تا برخی حرف‌هایش را بزند. اگر ما سرنخ برخی از این حرف‌ها را بگیریم سر از زندان در می‌آوریم.

زنگنه: بابک زنجانی پول خرج برخی رسانه‌ها می‌کند تا حرف‌هایش را بزنند

به گزارش سلام نو، بخش هایی از اظهارات بیژن نامدار زنگنه را در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم هم‌اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت می خوانید:

* هر جایی که فساد وجود داشته باشد باید با آن برخورد شود تا درس عبرت دیگران شود حتی این موضوع باعث صیانت از کسانی می‌شود که به صورت سالم کار می‌کنند.

* باید فساد را کشف کرد از همین رو ما کشفیات خوبی داشته‌ایم، مثلا مورد بابک زنجانی که اصل آن دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود یا دکل گم‌شده یا پرونده پتروشیمی. اخیرا نیز در موضوع اکتشاف فساد حدودا ۱۰۰ میلیارد تومانی کشف شد که بلافاصله قوه قضاییه و سازمان بازرسی ورود کرده و اموال معرفی شده را توقیف کردند.

* اخیراً موضوع فساد ۲۵ میلیون دلاری مدیر مالی نفت مطرح شده بود که باید توجه داشت که نفت اصلا مدیر مالی ندارد و اصلا در نفت نبود، این مبلغ پس از چند روز به حساب بازگشت و به نظر من یک جنجال بود.

* من فکر می‌کنم ایشان (بابک زنجانی) در برخی رسانه‌ها فعال هستند و مقداری از پول‌های خورده شده را خرج این رسانه‌ها می‌کند تا برخی حرف‌هایش را بزند. اگر ما سرنخ برخی از این حرف‌ها را بگیریم سر از زندان در می‌آوریم.

* آیا وزارت نفت ادعای عدم ارائه شماره حساب به بابک زنجانی جهت واریز مبلغ را قبول دارد؟ این‌ها بیشتر شوخی است و از نظر من پولی وجود ندارد و بانکی که به ما معرفی کرده بودند، ۱۰ میلیارد دلار سرمایه داشت و ۲۰۰ میلیارد دلار بدهی و می‌خواستند ما آنجا حساب باز کنیم. اگر پول را در آنجا ریختند و برداشت کردند، ما چه کنیم؟

* خود قوه قضاییه نماینده عموم مردم و ما است و در این مورد خیلی دعوا وجود ندارد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

چه کسی صفحات مجازی بابک زنجانی را اداره می‌کند؟

وکیل بابک زنجانی اعلام کرد: در جریان فعالیت بابک زنجانی در شبکه‌های اجتماعی نیستم و ب...

دستور ویژه رئیس‌جمهور به زنگنه درباره فروش نفت

حسن روحانی رئیس جمهوری، به وزیر نفت دستور داد که از خام فروشی نفت جلو گیری کنند و در ...

حکم نهایی جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی چیست؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد حکم علیرضا زیباحالت منفرد معروف به جعبه...

زنگنه برای جوابگویی به مجلس می‌آید

بیژن زنگنه وزیر نفت امروز برای پاسخ به سوالات نمایندگان تهران و اراک به صحن علنی مجلس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news