اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
22 تیر 1398 22 تیر 1398
14:35 14:35

مصوبات جدید جلسه امروز هیات وزیران

در جلسه امروز هیات وزیران مصوبات   تغییرات جدید در مصارف یارانه و همچنین حذف سه دهک بالای درآمدی ابلاغ شد.

تغییرات جدید در مصارف یارانه/ حذف سه دهک بالای درآمدی کلید خورد

به گزارش سلام نو، تصویب نامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۴/۱۶ هیأت وزیران در خصوص «آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور»، طی نامه شماره ۴۶۵۰۹ در تاریخ ۹۸/۰۴/۱۹ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

در این آئین نامه ۷ ماده به انضمام تبصره‌های متعدد تشریح شده که دو مورد از مباحث مهم تصویب شده مربوط به تغییرات در یارانه نقدی و یارانه آرد صنف و صنعت است.

در بند چهارم ماده مربوط به مصارف هدفمندی یارانه‌ها بر اساس جدول تبصره ۱۴ آمده است: مبلغ ۶۱ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم و نان. به استناد جز ۳ بند الف تبصره ۱۴، از ابتدای سال ۱۳۹۸ یارانه آرد صنف و صنعت حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می‌یابد.

همچنین در ماده ششم نیز به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکلیف شده است که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و وزارت کشور (استانداران) طی دستورالعملی که ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آئین نامه تهیه می‌کند، نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی خانوارها اقدام نماید. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است، پس از اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای اعلامی (در اولین نوبت) اقدام نماید.

تبصره ۱- خانوارهای حذف شده می‌توانند نسبت به اعتراض در خصوص قطع یارانه خود و افراد تحت تکفل با اعلام رضایت از دسترسی وزارت یاد شده به کلیه اطلاعات بانکی و ارائه اطلاعات و مستندات لازم، اقدام نماید. وزارت مذکور مکلف است پس از بررسی مستندات ارائه شده، اسامی سرپرستان خانوارهای واجد شرایط دریافت نقدی را مجدداً به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نماید تا در اولین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آنها برقرار شود. وزارت یاد شده موظف است نتایج را به کلیه معترضین اعلام نماید.

همچنین در ماده ۷ این آئین نامه آمده است که موالید جدید (تازه متولد شده‌ها) صرفاً با تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در صورت وجود منابع با رعایت قوانین و مقررات مربوط مشمول دریافت یارانه خواهند بود.

اخبار مرتبط

icon news

تصویب آیین‌نامه اجرایی فهرست و استاندارد کالاها و تجهیزات پزشکی

هیأت دولت در جلسه روز یکشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور چندین طرح را تصویب کردند.

تشکر روحانی از دست اندرکاران مبارزه با ملخ‌های صحرایی

رئیس جمهور با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی پس از سیل گسترده امسال بخش قابل توجهی از...

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

هیات وزیران در جلسه امروز ؛ مصوبه مربوط به اخذ مابه التفاوت ریالی نرخ ارز مرجع از وا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news