اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
24 تیر 1398 24 تیر 1398
13:43 13:43

برای اصلاح بودجه باید دیگر ساختارهای اقتصادی هم اصلاح شود

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بسیاری از اقداماتی که دولت هم اکنون به عنوان ابزارها و مکانیسم‌های قانونی مثل موضوع جلوگیری از فرارهای مالیاتی، ساماندهی حامل‌های انرژی، مباحث مولدسازی یا واگذاری دارایی‌ها در اختیار دارد همگی اقداماتی عاجل و امکان پذیر است. انتظار می‌رود دولت در این زمینه اقدامات کوتاه مدت خود را شروع کند.

محمدرضا پورابراهیمی

به گزارش سلام نو، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) در نطق میان دستور گفت: با توجه به همکاری مشترکی که بین مجلس و دولت طی چند ماه اخیر در خصوص اصلاح ساختار بودجه انجام شده است خوشبختانه فضای مثبتی برای آغاز تحولات و اصلاحات ساختاری اقتصادی به وجود آمده است. لازم است در این خصوص چند نکته مطرح شود. اولین نکته موضوع اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت دولت است. اقدامات دولت نباید صرفاً منجر به اقدامات بلندمدت شود. دولت نباید از اقدامات عاجل برای تأثیرگذاری در بودجه ۹۸ و ۹۹ غافل شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بسیاری از اقداماتی که دولت هم اکنون به عنوان ابزارها و مکانیسم‌های قانونی مثل موضوع جلوگیری از فرارهای مالیاتی، ساماندهی حامل‌های انرژی، مباحث مولدسازی یا واگذاری دارایی‌ها در اختیار دارد همگی اقداماتی عاجل و امکان پذیر است. انتظار می‌رود دولت در این زمینه اقدامات کوتاه مدت خود را شروع کند.

پور ابراهیمی با تاکید بر لزوم اصلاح سایر ساختارهای اقتصادی کشور تاکید کرد: اگر پیشنهاد ساختار بودجه کشور را ارائه کنیم اما اصلاح ساختار در سایر بخش‌ها مثل نظام بانکی، حوزه انرژی و موضوعاتی از این دست را نادیده بگیریم نمی‌توانیم موضوع اصلاح ساختاری بودجه را حل کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در خصوص مشکلات آموزشی حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: وضعیت آموزشی کرمان و راور خصوصاً مرکز این استان نگران کننده است. هم اکنون همه مدارس کرمان تکمیل ظرفیت شده‌اند و آموزش و پرورش این استان با کمبود معلم و مدرسه روبرو است ادامه این وضعیت مردم را دچار مشکل می‌کند. درخواست من از وزیر آموزش و پرورش این است که موضوع را به شکل جدی پیگیری کند.

پورابراهیمی در خصوص مشکلات آبی حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد: چند ماه است که آب در مرکز استان کرمان جیره بندی می‌شود و مردم مشکلات متعددی دارند. انتظار می‌رفت که با تذکرات قبلی که داده‌ام رسیدگی‌های جدی به وجود می‌آمد. مدیری که امروز موضوع را پیگیری می‌کند نیازمند حمایت است. طرح حمایت از توسعه و انتقال آب از دریای خلیج فارس به کرمان نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی در پایان در خصوص تأثیرات مناطق سیل زده در حوزه کرمان و راور گفت: هنوز جاده شهداد – نهبندان پس از سه ماه هنوز باز نشده است. اعتبارات به طور قطره چکانی بوده و هنوز چیزی برای گسیل به سمت حوزه انتخابیه در نظر گرفته نشده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چالش های حذف 4صفر برای دولت/ آیا بهبودی در اقتصاد حاصل می‌شود؟

با ارائه برنامه جدید دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی  کارشناسان حوزه بودجه‌نویسی مع...

به دنبال چابک‌سازی دولت هستیم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: درآمدهای غیرنفتی دولت در حوزه صادرات و مالیات و فر...

نوبخت راهکارهای اصلاح ساختار بودجه و کاهش اتکا به نفت را ارائه کرد

  نماینده مردم تهران در مجلس درمورد حضور و صحبت آقای نوبخت در جلسه غیرعلنی مجلس توضیح...

در ایران تغییر، برکناری و استیضاح وزیران تابو شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه  کسری بودجه کشور اجازه حل مشکلات را به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news