اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
24 تیر 1398 24 تیر 1398
16:25 16:25

دیدار رئیس شورای عالی قضائی عراق با وزیر دادگستری/ ۳۲۹ زندانی درزندان مرکزی عراق داریم

رئیس شورای عالی قضائی عراق با وزیر دادگستری کشورمان مذاکره کرد.

وزیردادگستری

به گزارش سلام نو، علیرضا آوایی در دیدار با فایق زیدان رئیس شورای عالی قضائی عراق، گفت: از پیروزی‌های مکرر شما در صحنه‌های داخلی و بین المللی تشکر می‌کنم و امیدوارم با کمک هم همه مشکلات را پشت سر بگذاریم و هر روز بیش از گذشته به قله‌های اوج نزدیک شویم.

وی افزود: ما دو کشور همسایه با ارتباطات نزدیک به هم هستیم. ظرف چند سال چند میلیون از اتباع ما به کشور شما رفت و آمد می‌کنند و این گستردگی روابط اقتضا می‌کند که مشکلات حقوقی و قضائی هم آنها داشته باشند.

آوایی ادامه داد: پیروزی شما بر داعش جزو کارهایی بزرگی بود که انجام شد. بسیاری از کارشناسان انتظار چنین پیروزی نداشتند و توفیقات در این زمینه بسیار خوشحال کننده است.

وی یادآور شد: از سال ۹۰ موافقتنامه انتقال محکومین به تصویب رسید که طی ۴ مرحله این کار انجام شد اما در مرحله ۵ مبادله انجام نشد. ما الان ۳۲۹ زندانی در زندان مرکزی عراق داریم. بیشتر از خود زندانیان خانواده‌هایشان در فشار قرار می‌گیرند و علی رغم استرداد مجرمین که داشتیم ولی گاهی وقت‌ها این استرداد با تأخیر انجام می‌شود که امیدواریم در این خصوص تسریعی صورت گیرد.

وزیر دادگستری گفت: پیشنهادم این است که کمیسیون مشترکی از دستگاه قضائی شما و ما تشکیل شود و بر روی مسائلی که اختلاف نظر در آن وجود دارد کار کنند.

وی افزود: طبعاً ما به قوانین شما احترام می‌گذاریم اما انتظاری از مجموعه قضائی شما داریم. گاهی وقت‌ها ایرانیان به خاطر جرایمی که مرتکب شدند گرفتار می‌شوند و می‌خواهیم آنهایی که جرایم سنگین ندارند و جرایم ساده‌ای را مرتکب شده‌اند و مجرمین حرفه‌ای نیستند با رأفت بیشتری با آنها برخورد شود، خصوصاً کسانی که مسن هستند و در رابطه با تناسب احکام صادره و جرایم ارتکابی آنها و نیز در ملاقات خانواده‌های آنها با زندانیان تسریع صورت گیرد./ایسنا


اخبار مرتبط

icon news

وزیر دادگستری باید پاسخگوی مرگ دختر آبی باشد

 4نماینده مجلس از جمله پروانه سلحشوری در خصوص فوت سحر خدایاری از وزیر دادگستری طرح سو...

ماجرای گزارش جدید از ۶۳ حساب قوه قضاییه چیست؟ + فیلم

مرتضی بختیاری وزیر دادگستری دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ادعاهای جدیدی درباره ...

وزیر دادگستری کارت زرد گرفت/ اعتراض نمایندگان به عدم اجرای ماده 74

نمایندگان مجلس که به عدم اجرای ماده 74 قانون مدنی معترض بودند و وزیر دادگستری را برای...

دیدار رئیس شورای عالی قضایی عراق با رئیس قوه قضاییه

فائق زیدان در جریان سفرش به ایران  با آیت الله رئیسی دیدار و گفت و گو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news