اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
24 تیر 1398 24 تیر 1398
18:24 18:24

برخی از اصل های داشتن آرامش

داشتن آرامش یکی از نیازهای انسان امروز است. با سرعت تکنولوژی و پیشرفت و تغییر در سبک زندگی اغلب افراد، استرس ها و نگرانی ها بخش مهمی از زندگی انسان ها را فرا گرفته اند و انسان امروز به آرامش نیاز دارد.

 

عوامل مهمی در داشتن آرامش نقش دارند که در این مطلب به سه مورد از اصل ها اشاره می کنیم.

تأثیر نگذاشتن قضاوت دیگران بر زندگی

برخی از افراد به قضاوت دیگران بر زندگی خود، انتخاب های خود و انجام کارهای خود اهمیت می دهند. این که قضاوت کردن دیگران به قدری برای فرد مهم باشد که زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد باعث لطمه زدن به فرد می شود. نباید به قضاوت دیگران به ویژه قضاوت های منفی اهمیت داد زیرا این موضوع باعث می شود که فرد همیشه دچار استرس و نگرانی باشد و از کارها و انتخاب های صحیح خود به دلیل قضاوت دیگران صرف نظر کند.

هنگامی که فرد به قضاوت دیگران اهمیت ندهد و این قضاوت ها بر زندگی او تأثیر نگذارد او می تواند آرامش داشته باشد و خود را از قضاوت ها و حرف های دیگران دور کند.

مردم وظیفه درک کردن مرا ندارند

بسیار اتفاق می افتد که افراد در زندگی خود شرایط خوبی نداشته باشند و نیاز داشته باشند که افراد دیگر آن ها را درک کنند اما هنگامی که افراد یاد بگیرند که از دیگران توقع درک کردن خود را نداشته باشند و سعی کنند خودشان با توکل به خداوند مهربان و تلاش خود شرایط خود را به بهترین شکل تغییر دهند به آرامش می رسند.

مسئول نبودن در برابر اصلاح یا تربیت دیگران

باید به این موضوع توجه کرد که هر فردی افکار و نظرات و عقاید متفاوتی دارد و اگر برخی از افراد رفتار ناپسندی دارند نباید آرامش خود را بهم زد و اگر این امکان وجود داشت که او را به سمت رفتار خوب و شایسته هدایت کرد بسیار کار خوبی است اما نباید آرامش خود را ازدست داد و خود را مسئول اصلاح یا تربیت دیگران دانست.

اخبار مرتبط

icon news

در مورد این چیزها خودخواه باشید!

هر بار که با هواپیما سفر می کنید، به "خودخواه" بودن تشویق می شوید. به این مورد فکر کن...

عاشق خودت باش و خودت را دوست بدار

وحید صادقی نویسنده کتاب عاشق خودت باش و خودت را دوست بدار درمورد دوست داشتن خود می نو...

برچسب زدن و تهمت زدن در جامعه امروز ما

برچسب زدن و تهمت زدن در دنیای امروزِ ما یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن ر...

آیا پرسیدن نمره از فرزند کار درستی است؟!

هنگامی که فرزندان امتحان دارند اولین نگرانی شان این است که وقتی وارد منزل می شوند با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news