اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
24 تیر 1398 24 تیر 1398
18:24 18:24

برخی از اصل های داشتن آرامش

داشتن آرامش یکی از نیازهای انسان امروز است. با سرعت تکنولوژی و پیشرفت و تغییر در سبک زندگی اغلب افراد، استرس ها و نگرانی ها بخش مهمی از زندگی انسان ها را فرا گرفته اند و انسان امروز به آرامش نیاز دارد.

 

عوامل مهمی در داشتن آرامش نقش دارند که در این مطلب به سه مورد از اصل ها اشاره می کنیم.

تأثیر نگذاشتن قضاوت دیگران بر زندگی

برخی از افراد به قضاوت دیگران بر زندگی خود، انتخاب های خود و انجام کارهای خود اهمیت می دهند. این که قضاوت کردن دیگران به قدری برای فرد مهم باشد که زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد باعث لطمه زدن به فرد می شود. نباید به قضاوت دیگران به ویژه قضاوت های منفی اهمیت داد زیرا این موضوع باعث می شود که فرد همیشه دچار استرس و نگرانی باشد و از کارها و انتخاب های صحیح خود به دلیل قضاوت دیگران صرف نظر کند.

هنگامی که فرد به قضاوت دیگران اهمیت ندهد و این قضاوت ها بر زندگی او تأثیر نگذارد او می تواند آرامش داشته باشد و خود را از قضاوت ها و حرف های دیگران دور کند.

مردم وظیفه درک کردن مرا ندارند

بسیار اتفاق می افتد که افراد در زندگی خود شرایط خوبی نداشته باشند و نیاز داشته باشند که افراد دیگر آن ها را درک کنند اما هنگامی که افراد یاد بگیرند که از دیگران توقع درک کردن خود را نداشته باشند و سعی کنند خودشان با توکل به خداوند مهربان و تلاش خود شرایط خود را به بهترین شکل تغییر دهند به آرامش می رسند.

مسئول نبودن در برابر اصلاح یا تربیت دیگران

باید به این موضوع توجه کرد که هر فردی افکار و نظرات و عقاید متفاوتی دارد و اگر برخی از افراد رفتار ناپسندی دارند نباید آرامش خود را بهم زد و اگر این امکان وجود داشت که او را به سمت رفتار خوب و شایسته هدایت کرد بسیار کار خوبی است اما نباید آرامش خود را ازدست داد و خود را مسئول اصلاح یا تربیت دیگران دانست.

اخبار مرتبط

icon news

چگونه می توان یک نگرش منفی را که باعث از بین رفتن فرد می شود تغییر داد؟

نگرش منفی نتیجه عدم آگاهی فرد است. شما لزوماً از یک نگرش منفی که باعث تحریک دیدگاهتان...

ویژگی خودشیفتگان

امروزه افراد بیشتری رفتارهای خودشیفتگی را نشان می دهند حتی اگر اختلال شخصیت خودشیفتگی...

شخصیت شناسی از روی فصل مورد علاقه شما

آیا یک فصل خاص از سال بیشتر از سایرین برای شما جذابیت دارد؟ برخی از مردم روزهای طولان...

روانشناسی رنگ سفید

معنا و مفهوم رنگ ها جهانی نیستند و نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که رنگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news