اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
25 تیر 1398 25 تیر 1398
09:37 09:37

حساسیت پوستی به بدلیجات

پوست یکی از قسمت های حساس بدن هر فردی است که می تواند با هرنوع شرایطی دچار مشکل شود و به مراقبت بسیاری احتیاج دارد.

حساسیت های پوستی یکی از مشکلات دنیای امروز هستند که در بدن افرادی که پوست های نرم و لطیف و با حساسیت بیشتری دارند شایع تر است.

 

 

حساسیت های پوستی در هر فردی به صورت مختلف خود را نشان می دهد و در افراد متفاوت است. یکی از حساسیت های پوستی در افراد به‌ویژه در خانم ها، حساسیت به بدلیجات است.

بدلیجات یکی از وسایل تزیینی این روزها است که در میان خانم ها و حتی آقایان طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد برای زیباتر شدن از گردنبند یا دسبندهای بدلیجات استفاده می کنند که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

برخی به دلیل مشکلات اقتصادی و نداشتن بودجه برای تهیه طلا ترجیح می دهند که بدلیجات بخرند و از آن ها استفاده کنند و برخی دیگر از افراد به طور کلی به طلا علاقه چندانی ندارند و به دلیل علاقه به بدلیجات ترجیح می دهند که از آن ها استفاده کنند.

قیمت بدلیجات نسبت به طلا ارزان تر است و این طبیعی است که انتخاب بسیاری از خانم ها و حتی آقایان باشد اما نکته ای که در خصوص بدلیجات وجود دارد این است که برخی از افراد با وجود علاقه فراوانی که به آن ها دارند و تمایل دارند از گردنبند و دستبند های بدلیجات استفاده کنند اما حساسیت های پوستی که گاهی به صورت شدید نشان داده می شود باعث می شود که آن ها با از استفاده از آن ها صرف نظر کنند و یا این که به صورت کوتاه مدت استفاده کنند.

هنگامی که فرد از بدلیجات استفاده می کند و دچار حساسیت می شود با یک التهاب پوستی و یک واکنش التهابی پوست روبرو می شود که علت این واکنش التهابی پوست این است که پوست او با مواد حساسیت زا برخورد می کند و باعث می شود که شایع ترین نوع اگزما به وجود آید.

افرادی که به بدلیجات حساسیت دارند با نقاط قرمز رنگ و حتی دانه های قرمز رنگی روبرو می شوند که ابتدا به صورت التهاب و سپس با خارش و تغییر رنگ شدید همراه است. این موضوع گاهی به قدری جدی می شود که باعث حاد شدن این حساسیت شده و فرد باید درمان های جدی را شروع کند.

یکی از شایع ترین فلزهایی که باعث حساسیت می شود نیکل است. بسیاری از خانم ها هنگامی که از بدلیجات با جنس نیکل استفاده می کنند دچار التهاب پوستی شدید می شوند و این حساسیت به نیکل در خانم ها شایع تر از آایان است که یکی از علت های آن تفاوت پوست خانم ها و آقایان و نرم تر و لطیف تر بودن جنس پوست خانم ها است که به سرعت به نیکل واکنش نشان داده و دچار حساسیت پوستی می شوند.

سوزش، قرمز شدن پوست، متورم شدن پوست، پوسته پوسته شدن، خارش و حتی در موارد شدیدتر به وجود آمدن تاول و ترشح شدن مایع از علائم حساسیت پوستی به بدلیجات و نیکل است.

گردن، لاله گوش، مچ دست و انگشتان از جمله قسمت هایی از بدن هستند که به دلیل برخورد و تماس با بدلیجات دچار التهاب و حساسیت های پوستی می شوند که اگر این حساسیت ها افزایش پیدا کند فرد دچار مشکل می شود.

بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیتی که به گردنبند یا دستبند بدلیجات دارند به سرعت در ناحیه گردن و دست های آن ها حساسیت های پوستی و قرمز رنگ دیده می شود.

گرمای هوا و تعریق بیشتر باعث می شود که پوست حساسیت بیشتری نسبت به مواد بدلیجات داشته باشد و هنگامی که پوست فرد خشک باشد احتمال انواع حساسیت هایی که در اثر تماس با بدلیجات به وجود می آیند بالا می رود.

برخی از افراد هم هستند که نسبت به بدلیجات و نیکل حساسیت پوستی ندارند و بدن آن ها واکنش نشان نمی دهد اما افرادی که بدنشان به بدلیجات حساسیت دارد از این وسایل تزئینی و زینتی نباید استفاده کنند و در صورتی که حساسیت آن ها به این اشیاء بالا است باید به پزشک مراجعه کنند و درمان شوند.

اخبار مرتبط

icon news

روش های کاهش آلرژی

با آمدن فصل بهار برخی از افراد به آلرژی مبتلا می شوند به گونه ای که دیگر نمی توانند ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news