اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
25 تیر 1398 25 تیر 1398
10:43 10:43

روش های از بین بردن سیاهی دور چشم

 سیاهی دور چشم یکی از عارضه هایی است که متاسفانه برخی از زنان بنا به دلایل مختلف مانند پیروی از رژیم غذایی نامناسب، عدم آبرسانی کافی به پوست، وراثت و موارد دیگر به آن مبتلا می‌شوند.

گفتنی است بسیاری از افراد برای درمان این عارضه از روش های متعددی استفاده می کنند که این خود می تواند تاثیرات منفی بسزایی را برای سلامتی آنها نیز بر جای بگذارد.

به طور کلی باید در نظر داشت که عدم خواب کافی خود می‌تواند یکی از مهمترین دلایل بروز کبودی و یا سیاهی در دور چشم باشد بنابراین توصیه می‌شود افرادی که به این عارضه مبتلا هستند از خواب کافی برخوردار باشند چرا که این خود می تواند تاثیر بسزایی در درمان سیاهی دور چشم داشته باشد هرچه در این مجال باید یادآور شد که به هنگام خواب از بالش های کمی بلند تر استفاده کنید به گونه ای که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد تا از این طریق خون  کافی به پوست اطراف ناحیه چشم برسد.

لازم به ذکر است که مصرف آب به اندازه کافی  خود می تواند یکی دیگر از روش های موثر برای درمان سیاهی و کبودی دور چشم باشد چرا که همان گونه که می‌دانیم کمبود آب در بدن خود می‌تواند یکی از مهمترین دلایل ایجاد سیاهی دور چشم شود بنابراین با مصرف کافی آب در طول روز به راحتی می‌توان این عارضه را درمان کرد.

بدیهی است ابتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن را نیز می توان یکی دیگر از دلایل ایجاد کبودی در دور چشم عنوان کرد چرا که برخی از خانم ها و به خصوص دختر های جوان به هنگام عادت ماهیانه سیاهی دور چشم آنها نیز بیشتر می شود از این رو درمان کم خونی ناشی از فقر آهن نیز می تواند تاثیر بسزایی در درمان سیاهی دور چشم داشته باشد.

آنچه مسلم است استفاده از عینک و رایانه و یا موبایل و همچنین تماشای بیش از اندازه تلویزیون نیز می تواند در سیاهی و کبودی دور چشم بسیار تأثیرگذار باشد از این رو توصیه می شود ساعت کار با رایانه و تلویزیون را تا حد امکان کاهش دهید.

یکی دیگر از روش های درمان سیاهی دور چشم را می توان پاک کردن آرایش چشم قبل از خواب به عنوان کرد چرا که با آرایش خوابیدن خود می تواند تاثیرات منفی بسزایی را بر روی پوست بر جای بگذارد از این متخصصان زیبایی بر این باور هستند که برای داشتن پوستی سالم و همچنین درمان سیاهی دور چشم بهتر است قبل از خواب آرایش خود را به صورت کامل پاک کنید و همچنین از کرم های دور چشم مناسب نیز استفاده شود چرا که استفاده از این کرم‌ها خود  تاثیر بسزایی در از بین بردن سیاهی و کبودی دور چشم نیز داشته باشد.

در پایان باید خاطرنشان کرد که مصرف انواع ویتامین ها مانند ویتامین‌های گروه B و K نیز یکی دیگر از روش های موثر در درمان سیاهی دور چشم مز باشد هرچند در این فرصت باید متذکر شد که عدم وجود استرس  در از بین بردن سیاهی دور چشم بسیار موثر واقع می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news