اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
25 تیر 1398 25 تیر 1398
12:53 12:53

هوای تهران ناسالم برای گروه های ناسالم

شرکت کنترل کیفیت هوا  از تداوم هوای ناسالم در تهران طی امروز و فردا خبر داد.

هوای ناسالم در برخی مناطق پایتخت/تداوم آلودگی تا فردا

به گزارش سلام نو، شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (سه شنبه، ۲۵ تیر) است، به گونه ای که برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از ۸ متربرثانیه) انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

همچنین با افزایش تابش نور خورشید و فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده خواهد شد.

بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات روز جاری، وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه کم و بیش تداوم داشته و برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید خواهد بود.

بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود در برخی ساعات صبحگاه بیست و ششمین روز از تابستان ۹۸ افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده شود که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد وسایل نقلیه در این بازه زمانی خواهد بود. همچنین وزش باد در برخی ساعات روز چهارشنبه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. از این رو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

امسال پروژه‌های بزرگ تهران افتتاح می شوند

وحیدرضا محمدی انارکی شهردار منطقه 15 تهران، از افتتاح پروژه‌های بزرگ تهران در سال جار...

کشف ایمپلنت های تقلبی در تهران!

 مهندس مودت همایی سرپرست اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، از کش...

از ابتدای سال چند روز هوا سالم بوده؟

تهران از ابتدای سال 210 روز هوای پاک و سالم داشته است و هوا هم اکنون با شاخص 89 سالم ...

علت حضور پلیس در برخی معابر تهران

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت گفت: وضعیت امنیتی پایتخت در بهترین وضعیت قرار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news