اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
25 تیر 1398 25 تیر 1398
15:56 15:56

فضای سبز چه تاثیری بر انسان دارد؟

نتایج این تحقیق نشان داد دسترسی به فضای سبز، موجب کاهش اشتیاق افراد به مصرف مواد غذایی ناسالم می‌شود و این تاثیر در فضاهای سبز مختلف تا حدودی مشابه است.

محیط زیست سبز شهر کشور فارن

به گزارش سلام نو، این تحقیق ادامه تحقیقات گذشته این گروه در مورد تاثیر ورزش در محیط سرسبز و کاهش میل به مصرف غذاهای ناسالم، سیگار و الکل است.

بر اساس نظر دانشمندان نتیجه این تحقیقات، شاخصی در اهمیت حفاظت و ایجاد محیط‌های سرسبز در شهرها برای ارتقا سلامت عموم خواهد بود.

این تحقیق با ۱۴۹ شرکت‌کننده و ارزیابی تاثیر قرار گرفتن در محیط‌های طبیعی مختلف از جمله فضاهای سبز عمومی در نزدیکی محل زندگی و نحوه دسترسی به محیط و ارتباط آن با اشتیاق به مصرف غذاهای ناسالم انجام شد.

نتایج این تحقیق نشان داد دسترسی به فضای سبز، موجب کاهش اشتیاق افراد به مصرف مواد غذایی ناسالم می‌شود و این تاثیر در فضاهای سبز مختلف تا حدودی مشابه است.

لاین مارتین از محققان این تحقیق اظهار کرد: فعالیت جسمی در محیط بیرون از منزل نه فقط به تندرستی فرد کمک خواهد کرد، بلکه روشی ساده برای کاهش میل به مصرف مواد غذایی ناسالم خواهد بود.

این تحقیق اولین تحقیق در زمینه تاثیر فضای سبز عمومی بر سلامت بدن است و شاخصی برای حمایت از برنامه‌های حفاظت فضای سبز شهری نیز محسوب می‌شود.

دکتر Sabine Pahl از مرکز روانشناسی اظهار کرد: علاقه به رفتارهای مضر مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و خوردن مواد غذایی ناسالم از بزرگترین چالش‌های بهداشت جهانی در زمان کنونی است که موجب ابتلا به سرطان، چاقی و دیابت می‌شود.

وی در ادامه افزود: این تحقیق نشان می‌دهد که اشتیاق به رفتارهای ناسالم ذکر شده با روش ساده قرار گرفتن در معرض فضای سبز کاهش می‌یابد و این اولین قدم امیدوارکننده در ارتقا سلامت عمومی است.

تحقیقات آینده این گروه در مورد ویژگی‌های فضاهای سبز آینده و کمک به افراد در مقابل گرایش‌های مشکل‌ساز خواهد بود تا بهتر بتوان سلامت عمومی جامعه را ارتقا داد.

نتایج این تحقیق در نشریه Health & Place منتشر شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چند درصد آقایان و خانم های ایرانی سیگاری هستند؟

دکتر غلامرضا حیدری رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات گفت: براساس آخرین آمار ۲...

استخدام سیگاری‌ها ممنوع!

یک دانشگاه در ژاپن اعلام کرده که از استخدام سیگاری‌ها معذور است.

سیگار واقعا چه بلایی سر بدن شما می‌آورد؟+کلیپ

با هر پُک سیگار و با وارد شدن دود آن به بدن، 5000 ماده شیمیایی با بافت های بدن تماس پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news