اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
12:46 12:46

دغدغه دولت برای کاهش وابستگی اقتصادی به نفت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دغدغه ما این است که چگونه برنامه‌ریزی کنیم که میزان اتکا به منابع نفتی به صفر برسد.

خبر نوبخت درباره چگونگی صفر شدن وابستگی به نفت

به گزارش سلام نو، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشوردر جمع معاونان، مدیران و کارکنان این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها که از طریق ویدئوکنفرانس، شنونده این جلسه بودند، گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور در میان سازمان‌ها  و نهادهای مختلف، با توجه به شرایط حساسی که بر کشور حاکم است، مسوولیت ممتاز و شاخصی دارد و ما باید بتوانیم در این مقطع تاریخی، نقش و مأموریت‌مان را ایفا کنیم.

نوبخت با بیان این مطلب افزود: با توجه به محدودیت منابع امسال باید بتوانیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تدبیر کنیم که منابع و مصارف کشور با هم تناسب داشته باشند.

وی اظهار داشت: من از مجموعه همکارانم در این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان ها قدردانی می‌کنم که با تلاش و اهتمام دلسوزانه‌ای که انجام دادند، خود را در برابر تمام مسایل و مشکلات کشور مسئول می‌دانند و به شایستگی، مأموریت‌های محول را ایفا می‌کنند که باعث مباهات است.

نوبخت در ادامه اظهارات خود با اشاره به تحریم‌های شدیدی که از سوی دشمنان ملت ایران وضع شده، گفت: بی‌تردید و به یاری خداوند متعال و با اتحادی که بین مردم و مسئولان هست، این روند گذار را با موفقیت طی خواهیم کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات ساختاری بودجه اظهار داشت: دغدغه ما این است که چگونه برنامه‌ریزی کنیم که میزان اتکا به منابع نفتی به صفر برسد و این امر امکان‌پذیر نخواهد بود مگر آن که سند مالی قوی و همه‌جانبه‌ای تنظیم کنیم./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ورود رئیس سازمان برنامه و بودجه به تبریز

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به منظور بازدید از پروژه احداث محور جدید ر...

نوبخت: شرایط جنگی دخالت دولت در بخش خصوصی را می طلبد

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه اظهار کرد که به خاطر شرایط تجریم جنگ اقتصادی، دولت خود را...

اظهارات نوبخت درباره تورم را باور کنیم؟

نوبخت اخیرا پس از رسیدن تورم به 40 درصد گفته است در ماه‌های آینده تورم کنترل می‌شود. ...

آمادگی دولت برای تغییرات بودجه‌ای در صورت نیاز

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با عنایت به اینکه شرایط مختلفی می‌تواند در آیند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news