اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
12:45 12:45

محدودیت مهاجرت به آمریکا محور اصلی سفر پمپئو به کشور آمریکای لاتین

وزیر امور خارجه آمریکا این روزها در حال سفر به آرژانیتن و چند کشور آمریکای لایتن است.

مایک پامپئو،

به گزارش سلام نو، روز یکشنبه هفته آتی، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، دیداری از کشورهای مکزیک و السالوادور به عمل خواهد آورد؛ این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، اقداماتی بحث‌برانگیز جهت بازداشتن و جلوگیری از ورود مهاجران از آمریکای مرکزی اتخاذ کرده است.

طی سیاست جدید دولت آمریکا، این کشور درخواست پناهندگی اکثر مهاجرانی را که از مرز جنوبی آمریکا و از طریق مکزیک وارد این کشور می‌شوند، رد می‌کند.

مکزیک طی تهدیدات آمریکا به اعمال تعرفه وارداتی، ماه پیش پذیرفت که طی بررسی پرونده مهاجران توسط آمریکا، آن‌ها را که از کشورهای بحران‌زده گواتمالا، هندوراس و السالوادور می‌آیند، پذیرا باشد.

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک که ماه پیش مسئول رایزنی درخصوص توافق مذکور بود و با پامپئو نیز دیدار خواهد کرد، مخالفت خود را با اقدامات اخیر آمریکا ابراز کرده است و تلاش برای محدود ساختن پذیرش پناهندگانی را که زندگی‌شان در خطر است، رد کرده است.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اظهار داشته است که مایک پامپئو در السالوادور تلاش خواهد کرد تا با باندها و قاچاق انسان در این کشور مقابله شود و هم‌چنین قراردادی امضا خواهد کرد که طی آن، پرسنل آمریکا بتوانند از فرودگاه بین‌المللی این کشور استفاده کنند.

پامپئو، دیدارهایش را از آرژانتین آغاز خواهد کرد و روز جمعه، در نشست مقابله با تروریسم وزرای کشورهای "نیم‌کره غربی"، شرکت خواهد کرد. این نشست، به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد بمب‌گذاری در یک مرکز یهودی در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین که منجر به کشته شدن ۸۵ نفر شد، برگزار می‌شود.

افزایش روابط با مائوریسیو ماکری، رئیس‌جمهور آرژانتین و لنین مورنو، رئیس‌جمهور اکوادور، از دیگر برنامه‌های پامپئو خواهد بود.

مایک پامپئو، اولین وزیر امور خارجه آمریکا است که در ۹ سال اخیر، از اکوادور بازدید خواهد کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اسرائیل و آمریکا همدیگر را به دروغگویی متهم کردند!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره مطرح نشدن موضوع الحاق کرانه...

سفر پمپئو به مغرب در تلاش برای ایران‌هراسی است!

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر به مغرب و دیدار با مقام‌های این کشور پروژه ایرا...

سفیر آمریکا برای اولین بار در دو دهه اخیر به سودان رفت

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت متبوع اش برای اولین بار در بیش از دو دهه اخیر ب...

دیدار نتانیاهو با پمپئو برای تداوم فشار بر ایران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه سیزدهم آذر در سفر به پرتغال، با مایک پمپئو وزیر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news