اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
12:32 12:32

برخی از نکات برای محافظت کردن از پوست در فصل تابستان

با آغاز فصل تابستان، یکی از موضوعاتی که بسیاری از افراد به ویژه خانم ها را نگران می کند پوست آن ها است.

پوست در فصل تابستان به مراقبت بیشتری نیاز دارد به این خاطر که امکان به وجود آمدن مشکلات پوستی در این فصل بیشتر از سایر فصل ها است.

در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا، تعرق زیاد، آفتاب شدید، کاهش میزان آب بدن و...اگر از پوست مراقبت نشود دچار حساسیت، التهاب و مشکلاتی خواهد شد.

یکی از نکاتی که در فصل تابستان باید به آن توجه کرد حفاظت از بافت بدن است و با قرار گرفتن در سایه به این موضوع مهم می توان کمک کرد.

برای محافظت کردن از پوست در برابر اشعه خورشید باید از کرم یا لوسیون ضد آفتاب با فاکتور حفاظت SPF که حداقل آن ۱۵است استفاده کرد. برای استفاده از ضد آفتاب باید بیست تا سی دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید این کار را انجام داد.

تمامی قسمت های بدن که در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد را باید با ضد آفتاب پوشاند.

در صورتی که افراد عرق زیادی می کنند و یا به شنا می روند بهتر است در طول روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنند چون ممکن است پوشش کرم آن ها در طول روز پاک شود.

یکی دیگر از نکاتی که افراد در فصل تابستان باید به آن توجه کنند استفاده از کلاه مناسب است. استفاده کردن از کلاه باعث می شود که آفتاب با پوست صورت افراد برخورد نکند.

در صورتی که در فصل تابستان هوا ابری شد باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد زیرا برخی بر این تصور هستند که در هوای ابری نیاز به استفاده از کرم ضد آفتاب نیست و این اشتباه است زیرا برخی از کارشناسان معتقد هستند که اشعه مضر فرا بنفش خورشید حتی از ابرها و آب نیز عبور می کند.

اخبار مرتبط

icon news

نکاتی درباره جلوگیری از عفونت پوستی و نحوه درمان آن

بزرگترین عضو بدن، پوست است. عملکرد اصلی آن محافظت از بدن در برابر عفونت های خارجی و س...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news