اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
13:06 13:06

دومین جلسه دادگاه نجفی به پایان رسید

قاضی کشکولی پس از اعلام ختم جلسه امروز، ادامه رسیدگی به این پرونده را به روز دوشنبه ۳۱ تیرماه موکول کرد.

اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی

به گزارش سلام نو، در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد، مهیار صفری پسر مرحومه استاد و وکیل مدافع اولیای دم و نیز وکیل متهم نجفی توضیحاتی را ارائه کردند و محمدعلی نجفی به بیان دفاعیاتش پرداخت.

در اولین جلسه رسیدگی به این پرونده در روز شنبه ۲۲ تیرماه قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران و نماینده دادستان، کیفرخواست پرونده محمدعلی نجفی متهم پرونده را قرایت کرد و گفت که اعتقاد نجفی به مهدورالدم بودن میترا استاد بوده است. سپس مطلعین پرونده از جمله زهرا نجفی (دختر نجفی) و علیرضا ببری (داماد نجفی) و فرهاد آقازاده (راننده نجفی) و معصومه رشیدیان خبرنگار انصاف نیوز به بیان توضیحاتی پرداختند.


ب راساس این گزارش، همسر محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران صبح روز سه شنبه ۷ خردادماه به ضرب گلوله به قتل رسید. از همان ساعات اولیه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد و عصر همان روز قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از اعتراف نجفی به قتل همسرش خبر داد.
نجفی در دادسرای جنایی تهران انگیزه خود برای قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.


۱۳ خرداد ماه سال جاری علی القاصی مهر دادستان تهران گفت: با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی آقای محمد علی نجفی دایر بر الف- قتل عمد خانم میترا استاد ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، پرونده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد و پرونده مطروحه از جهت قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب می‌شود که متأسفانه نظایر آن در طول سال اتفاق می‌افتد.


محمدعلی نجفی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه MIT، وزیر علوم دولت‌های دهه ۶۰، وزیر آموزش و پرورش دولت هاشمی‌رفسنجانی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت محمد خاتمی، عضو دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران بوده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

محمدعلی نجفی به قید وثیقه آزاد شد + مبلغ

در حالی خبر آزادی محمدعلی نجفی منتشر شده که به گفته حمیدرضا گودرزی، وکیل محمدعلی نجفی...

وکیل عزل شده نجفی: به نظر من نجفی مرتکب قتل نشده و قتل را به عهده گرفته + فیلم

سیدمحمود علیزاده طباطبایی که در ابتدا وکیل پرونده محمدعلی نجفی بود و یکباره از وکالت ...

پرونده قتل میترا استاد پیچیده تر شد

وکیل محمد علی نجفی وقوع قتل توسط نجفی را رد کرده و ذهن قضات را به سمت قاتل احتمالی و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news