اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
16:39 16:39

زمان مصرف قرص آهن

فقر آهن یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد به ویژه خانم ها در کشور با آن روبرو هستند. فقر آهن باعث مشکلاتی برای فرد می شود که از آن جمله می توان به سوء تغذیه فرد، ریزش مو و تیره شدن پوست اشاره کرد که افراد با مراجعه به پزشک می توانند در زمان مناسب و با تجویز قرص آهن به عنوان یک مکمل مشکل فقر آهن را برطرف و درمان کنند.

خانم های باردار و کودکانی که سن آن ها زیر دو سال است باید قرص آهن مصرف کنند که بهترین شیوه مصرف قرص آهن برای آن ها این است که به همراه ویتامین C مصرف کنند.

برای برخی از افراد به ویژه خانم ها این سوال مطرح است که بهترین زمان مصرف قرص آهن چه زمانی است؟ که برخی از پزشکان متخصص، آخر شب را بهترین زمان برای مصرف قرص آهن می دانند.

افرادی که فقر آهن ندارند باید توجه کنند که ضرورتی به مصرف قرص آهن نیست و افرادی باید قرص آهن مصرف کنند که در ذخیره آهن مشکلاتی دارند و یا خانم های باردار و کودکانی که سن آن ها زیر دو سال است باید قرص آهن مصرف کنند تا دچار فقر آهن نشوند.

شاید این سوال برای اغلب افراد مطرح شود که چرا آخر شب باید قرص آهن را مصرف کنند؟ که برخی از پزشکان معتقد هستند که جذب آهن در این زمان بیشتر است و افراد می توانند آهن کافی جذب کنند.

شاید یکی دیگر از علت های مصرف قرص آهن در آخر شب این است که افراد پس از مصرف وعده های غذایی و میان وعده های خود و هنگامی که پس از آن تغذیه ندارند و به استراحت می پردازند، می توانند آهن را جذب بدن کنند.

معمولا و در اغلب موارد آقایان به دلیل ساختار فیزیولوژیکی بدن خود و هورمون ها سطح بالاتری از آهن را در بدن خود دارند و نیاز به مصرف قرص آهن ندارند.

اخبار مرتبط

icon news

مصرف آهن به عنوان یکی از املاح مورد نیاز بدن

دکتر محمّد علیمرادی در مقاله ای در خصوص مصرف آهن نوشته است: آهن یکی از املاح ضروری و ...

عوارض فقر آهن در بدن

متاسفانه فقر آهن در بدن می تواند عوارض بسیاری را ایجاد کند به گونه ای که سلامت فرد را...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news