اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
17:17 17:17

بهره برداری از دستگاه اسکن عنبیه معتادان

از  دستگاه اسکن عنبیه برای تشخیص میزان مراجعه مجدد، تشخیص هویت و میزان لغزش معتادان از سوی بهزیستی استان تهران رونمایی شد.

از دستگاه اسکن عنبیه معتادان رونمایی شد

به گزارش سلام نو، در حاشیه بازدید خبرنگاران از مرکز درمان ماده ۱۶(ویژه معتادان متجاهر) واقع در صفادشت شهرستان ملارد، دستگاه اسکن عنبیه رونمایی شد. دستگاه مذکور ظرفیت این را دارد در صورتی که فرد معتاد گم شود و خانواده‌ها به این مراکز مراجعه کنند، آدرس و محل آنها به خانواده‌هایشان اعلام شود. هزینه این دستگاه ۲۲ میلیون تومان اعلام شد.

داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران در حاشیه رونمایی از این دستگاه گفت: تاکنون با گذشت چند ماه از سال، اعتباری برای نگهداری از معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ به بهزیستی تخصیص نیافته است که این موضوع منجر به کاهش کیفیت خدمات به این افراد آسیب دیده می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین اعتماد مراکز و موسسات بخش خصوصی نیز در پی عدم تخصیص اعتبارات، از بین خواهد رفت.

بیات‌نژاد درباره میزان اعتبارات مراکز ماده ۱۶ گفت: برای سه ماه اول سال ۹۸ میزان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که هنوز ریالی از این اعتبار تخصیص نیافته است.

به گفته وی، از نیمه دوم سال ۹۶ که ساماندهی و درمان معتادان متجاهر به بهزیستی واگذار شد، قرار شد بعد از درمان و بهبود، مسیر توانمندسازی بر اساس استعداد و علایق آنها ایجاد شود. در این راستا معتادان بهبودیافته آموزش‌های لازم را در مراکز می‌بینند که در نهایت منجر به اشتغال آنها خواهد شد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

تصویب افزایش «شهریه» مهدهای کودک

مدیرکل بهزیستی استان تهران از تصویب افزایش 29 درصدی شهریه های مهدهای کودک خبر داد  و ...

کلیه یارانه‌های سازمان بهزیستی الکترونیکی می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان تهران از پرداخت کلیه یارانه‌های مستمر سازمان بهزیستی به مراکز تو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news