اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
26 تیر 1398 26 تیر 1398
17:28 17:28

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمانی از قبل انقلاب تا سال گذشته، کمتر از 30 هزار خانه بوده و در یک اقدام جهادی در جهت سخن رهبری مبنی بر اینکه دغدغه من معیشت کارکنان به ویژه خانه‌دار شدن سازمانی است، ساخت بیش از 20 هزار خانه سازمانی پیش‌بینی و در فاز اول  ساخت حدود هفت هزار خانه فعال شده، پیش‌بینی ما در مشهد ساخت هزار و 100 خانه است.

آرم ارتش

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ علی جهانشاهی  در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۷۷ پیروز ثامن الائمه در سالن اجتماعات قرارگاه، اظهار کرد: کشور ما از نظر ژئوپولیتیک، با داشتن مرزهای گسترده و طولانی و همسایه‌های متعدد و فراوان در منطقه حساسی قرار دارد. ایران در تاریخ کهن خود همواره مورد تهدید و وسوسه استکبار و استعمارگران بوده اما با پیروزی انقلاب به دست معمار کبیر، توجه بسیاری از اندیشمندان و سیاستمداران را به خود جلب کرده و ایران به عنوان تنها کشور منطقه، در برابر مستکبران ایستاده است.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی با اجرای درگیری‌های مذهبی و استانی، دشمن تلاش زیادی برای تضعیف انقلاب انجام داد و لشکر 77 ثامن‌الائمه اولین شلیک را تقدیم انقلاب کرد و اولین شهید این لشکر، شهید شمسایی در منطقه گنبد تقدیم انقلاب شد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: زمانی که آمریکا به نتایج خود نرسید، جنگ تحمیلی را توسط مهره سرسپرده خود، صدام حسین و با پشتیبانی اکثر کشورهای جهان از جمله بلوک شرق و غرب بر ما تحمیل کرد اما این جنگ با پیروزی انقلاب اسلامی به پایان رسید.

وی افزود: بعد از جنگ تحمیلی، آمریکا با بهانه‌های مختلفی چون نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم، انرژی هسته‌ای و در سال‌های اخیر با جنگ‌های نیابتی و تشکیل گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعشی در اطراف سرزمین ما حضور  داشته و در سال‌های اخیر با تحریم‌های اقتصادی شکننده خود، سعی کرده به هر نحوی ایران را تضعیف کند.

امیر جهانشاهی خاطرنشان کرد: ایران با داشتن مولفه‌های قدرتی همچون رهبری، مردم و نیروهای مسلح مختلف در برابر همه توطئه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی ایستاده و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم و رهبری‌های مقام معظم رهبری با آمادگی رزمی کامل، آماده هستند تا در هر نقطه و در هر زمان از مرزهای امنیت ملی، اعتقادی، هوایی، زمینی و دریایی دفاع کنند.

وی اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت ارتقاء تحرک، کارآمدی نزاجا و پاسخ به عملیات‌های روز، ۳۰ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در  تمام حوزه در دستور کار قرار داده و در جهت ارتقاء، آمادگی و مولفه‌های آن اقدام به استخدام نیروی انسانی به منظور ارتقاء آموزش و تغییر روش آموزشی کرده است. در جهت تحرک ادوات زرهی و خودروهای زرهی اقدامات خیلی خوبی انجام شده، به طوری که تحرک نیروی زمینی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تعداد خانه‌های سازمانی از قبل انقلاب تا سال گذشته، کمتر از 30 هزار خانه بوده و در یک اقدام جهادی در جهت سخن رهبری مبنی بر اینکه دغدغه من معیشت کارکنان به ویژه خانه‌دار شدن سازمانی است، ساخت بیش از 20 هزار خانه سازمانی پیش‌بینی و در فاز اول  ساخت حدود هفت هزار خانه فعال شده، پیش‌بینی ما در مشهد ساخت هزار و 100 خانه است.

امیر جهانشاهی عنوان کرد: در خصوص ارتقاء، تحرک و چابک بودن نیروی زمینی، بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری و ایجاد ساختار جدید در نیروی زمینی تشکیل داده‌ایم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کره جنوبی محموله دارویی به ایران می‌فرستد

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده که این کشور یک محموله دارویی به ارزش ۵۰۰ هزار د...

ایران نمی‌تواند رآکتور اراک را راه‌اندازی کند!

یک مقام کاخ سفید گفت: ایران امکان راه اندازی رآکتور اراک را ندارد.

اشلی فورد: ایران با آژانس انرژی اتمی همکاری نمی‌کند!

کریستوفر اشلی فورد، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور امنیتی و منع سلاح‌های کشتار جمع...

نتانیاهو ایران را تهدید کرد!

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهارات بی‌اساسی علیه ایران بیان کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news