اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
17:28 17:28

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمانی از قبل انقلاب تا سال گذشته، کمتر از 30 هزار خانه بوده و در یک اقدام جهادی در جهت سخن رهبری مبنی بر اینکه دغدغه من معیشت کارکنان به ویژه خانه‌دار شدن سازمانی است، ساخت بیش از 20 هزار خانه سازمانی پیش‌بینی و در فاز اول  ساخت حدود هفت هزار خانه فعال شده، پیش‌بینی ما در مشهد ساخت هزار و 100 خانه است.

آرم ارتش

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ علی جهانشاهی  در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۷۷ پیروز ثامن الائمه در سالن اجتماعات قرارگاه، اظهار کرد: کشور ما از نظر ژئوپولیتیک، با داشتن مرزهای گسترده و طولانی و همسایه‌های متعدد و فراوان در منطقه حساسی قرار دارد. ایران در تاریخ کهن خود همواره مورد تهدید و وسوسه استکبار و استعمارگران بوده اما با پیروزی انقلاب به دست معمار کبیر، توجه بسیاری از اندیشمندان و سیاستمداران را به خود جلب کرده و ایران به عنوان تنها کشور منطقه، در برابر مستکبران ایستاده است.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی با اجرای درگیری‌های مذهبی و استانی، دشمن تلاش زیادی برای تضعیف انقلاب انجام داد و لشکر 77 ثامن‌الائمه اولین شلیک را تقدیم انقلاب کرد و اولین شهید این لشکر، شهید شمسایی در منطقه گنبد تقدیم انقلاب شد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: زمانی که آمریکا به نتایج خود نرسید، جنگ تحمیلی را توسط مهره سرسپرده خود، صدام حسین و با پشتیبانی اکثر کشورهای جهان از جمله بلوک شرق و غرب بر ما تحمیل کرد اما این جنگ با پیروزی انقلاب اسلامی به پایان رسید.

وی افزود: بعد از جنگ تحمیلی، آمریکا با بهانه‌های مختلفی چون نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم، انرژی هسته‌ای و در سال‌های اخیر با جنگ‌های نیابتی و تشکیل گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعشی در اطراف سرزمین ما حضور  داشته و در سال‌های اخیر با تحریم‌های اقتصادی شکننده خود، سعی کرده به هر نحوی ایران را تضعیف کند.

امیر جهانشاهی خاطرنشان کرد: ایران با داشتن مولفه‌های قدرتی همچون رهبری، مردم و نیروهای مسلح مختلف در برابر همه توطئه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی ایستاده و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم و رهبری‌های مقام معظم رهبری با آمادگی رزمی کامل، آماده هستند تا در هر نقطه و در هر زمان از مرزهای امنیت ملی، اعتقادی، هوایی، زمینی و دریایی دفاع کنند.

وی اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت ارتقاء تحرک، کارآمدی نزاجا و پاسخ به عملیات‌های روز، ۳۰ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در  تمام حوزه در دستور کار قرار داده و در جهت ارتقاء، آمادگی و مولفه‌های آن اقدام به استخدام نیروی انسانی به منظور ارتقاء آموزش و تغییر روش آموزشی کرده است. در جهت تحرک ادوات زرهی و خودروهای زرهی اقدامات خیلی خوبی انجام شده، به طوری که تحرک نیروی زمینی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تعداد خانه‌های سازمانی از قبل انقلاب تا سال گذشته، کمتر از 30 هزار خانه بوده و در یک اقدام جهادی در جهت سخن رهبری مبنی بر اینکه دغدغه من معیشت کارکنان به ویژه خانه‌دار شدن سازمانی است، ساخت بیش از 20 هزار خانه سازمانی پیش‌بینی و در فاز اول  ساخت حدود هفت هزار خانه فعال شده، پیش‌بینی ما در مشهد ساخت هزار و 100 خانه است.

امیر جهانشاهی عنوان کرد: در خصوص ارتقاء، تحرک و چابک بودن نیروی زمینی، بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری و ایجاد ساختار جدید در نیروی زمینی تشکیل داده‌ایم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اتهام جدید ارتش آمریکا به ایران

ارتش آمریکا در تازه‌ترین اتهام خود جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که به حوثی ها  یمن...

اصرار عربستان برای گفت وگو با ایران / ریاض از تهران چه می خواهد؟

عربستان که در سال های گذشته به‌دلایل غیرمنطقی گفت وگو با ایران قطع کرده بود ناگهان با...

چگونه عراقی‌ها با وسیله نقلیه شخصی به ایران سفر کنند؟

عادل فیاض مدیرکل اداره پلیس راه بصره درباره  ورود مسافران عراقی به ایران با وسایل نقل...

حضور گردشگران ایرانی در هند تسهیل می‌شود

ایجاد مکانیزم ریال-روپیه برای کالاهایی که تحریم نیستند خبر خوبی برای گردشگران ایرانی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news