اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
18:30 18:30

باید به صنعتگر و تولیدکننده اعتماد کرد

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: مالیات بر ارزش افزوده یک قانون مترقی است و همه ما وظیفه داریم با مالیات، کشور را به عمران برسانیم، اما باید این مالیات از مصرف کننده نهایی اخذ شود.

استانها/ واحدهای تولیدی

به گزارش سلام نو، آرمان خالقی اظهار کرد: باید به صنعتگر و تولیدکننده اعتماد کرد و با همدلی برای رفع مشکلاتشان، قدم برداشت.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: ما در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و در شرایط تحریم‌های اقتصادی و ارزی دشمن، باید برای حفظ چرخه های تولید و تامین مواد اولیه و نقدینگی واحدها تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: تولیدکنندگان در شرایط فعلی با دغدغه های زیادی مواجه اند و باید در این وضعیت همه مسئولان و مدیران نسبت به وظایف خود شناخت کافی داشته باشند.

خالقی بیان کرد: با انبوهی از بروکراسی نمی‌توان کشور را در مسیر رشد و توسعه حرکت داد، بلکه باید با اقدامات فوری، صنعتگران و تولیدکنندگان را در جهت فعالیت های اقتصادی یاری کرد. امروز متاسفانه مالیات بر ارزش افزوده، گریبان تولید را گرفته است در حالیکه این مالیات باید به سمت چرخه توزیع منتقل شود.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مشکلات عمده بخش تولید است و انتظار داریم اگر قانون خوبی تصویب می شود، مجلس از آن حمایت کند و به فریاد تولیدکننده برسد. مالیات بر ارزش افزوده یک قانون مترقی است و همه ما وظیفه داریم با مالیات، کشور را به عمران برسانیم، اما باید این مالیات از مصرف کننده نهایی اخذ شود.

خالقی گفت: سیاست های فعلی ارزش افزوده دارای اثرات منفی روی تولید است و این سیاست ها نیاز به اصلاح و بازنگری دارد. برخی موانع اجازه نمی دهد تولیدکننده بتواند به مطالبات و خواسته های خود در رونق تولید دست یابد، در حالیکه باید به سمت چابک سازی دولت و حمایت از بخش خصوصی با حذف بسیاری از بروکراسی ها رفت.

وی عنوان کرد: قوه قضائیه با سیاست های خود در مقابله با مفسدان اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان، نشان داد دغدغه لازم را برای تحقق شعار سال دارد، امید است با تسریع در رسیدگی به دعاوی و تشکیل دادگاه‌های ویژه اقتصادی بتوانیم در این راه موفق باشیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کالاها قیمت‌دار می‌شوند / الزامی شدن درج قیمت کالا و اعلام نرخ خدمات

پیمان زندی رییس مرکز اصناف و بازرگانان اعلام کرد تمام واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالا و ...

مردم قدرت خرید دفتر مشق را هم ندارند / ۲ برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر

محمودرضا صنعتکار رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور گفت: افزایش قیمت دلار و محصو...

صادرات میوه با شرایط جدید انجام می‌شود

در نامه‌ای که مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت  به گمرک ای...

لاستیک با نرخ مصوب برای رانندگان فعال

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد این وزارتخانه طرح ویژه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news