اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
26 تیر 1398 26 تیر 1398
19:50 19:50

عاملان برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی در دام پلیس قزوین

 فرمانده انتظامی استان قزوین گفت:   2 کلاهبردار در فضای مجازی که  اقدام به برداشت های غیرمجاز از حساب افراد می کردند، بازداشت شدند.

 

به گزارش سلام نو، سردار "مهدی حاجیان " در تشریح این خبر، گفت: در پی شکایت تعدای از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابهای آنها با استفاده از درگاهای جعلی، (فیشینگ) موضوع به قید فوریت با تشکیل کارگروهی ویژه در دستورکار ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و بررسی‌های فنی- تخصصی و اطلاعاتی لازم یکی از متهمان را که اقدام به سرقت از حساب چندین نفر کرده بود، شناسایی کردند.

رئیس پلیس استان قزوین تصریح کرد: پس از انجام اقدامات مراقبتی و هماهنگی با مرجع قضائی متهم را که در یکی از مناطق شهرستان "تاکستان" مخفی شده بود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تجهیزات رایانه ای و هوشمند او را کشف و توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: در بررسی های اولیه تجهزات هوشمند 410 فقره شماره کارت عابر بانک متعلق به غیر به همراه رمز دوم آنها و سایر مشخصات، شناسایی و استخراج شد.

وی بیان داشت: در ادامه این عملیات سرانجام با تلاش ماموران یکی از همدستان متهم که از طریق برنامه نویسی و طراحی درگاه های جعلی پرداخت های بانکی و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب افراد و کلاهبرداری از آن طریق با متهم همکاری می کرد نیز شناسایی و دستگیر شد و پس از اعتراف به بزه انتسابی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: تاکنون تعداد 100 مال باخته در این خصوص شناسایی شده و در مجموع از 410 کارت حدودا نزدیک به 10 میلیارد ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته و تحقیقات پلیس برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: هموطنانی که به این شیوه و شگرد از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای پیگیری های لازم به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان قزوین مراجعه کنند.

این مقام ارشد انتظامی از شهروندان خواست: بدون آگاهی و اطلاعات لازم از نحوه پرداخت های اینترنتی خودداری و برای پرداخت آنلاین فقط از درگاه های مخصوص بانک ها استفاده و پس از اطمینان از استفاده وب سایت ها از پروتکل https نسبت به پرداخت های اینترنتی اقدام و برای باز کردن سایت ها همیشه آدرس سایت را خودشان تایپ کنند./رکنا

اخبار مرتبط

icon news

30 ساعت جستجو برای پیدا کردن جسد جوان غرق شده بالاخره جواب داد

معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از پیدا شدن جسد جوان اهل قزوین ...

حمله شیر به کارمند باغ وحش مقابل چشمان معاون رییس جمهور

هنگام  بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از  مجموعه باراجین در قزوین  یکی از...

برخوردعجیب 7 خودرو با هم در قزوین

معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین اعلام کرد: هفت خودرو شنبه شب در اتوبان قزوی...

خطر جدی بروز سیلاب در شهرهای قزوین

شاید قزوین هم از وقوع سیلاب مصون نباشد و برخی شهرها باید آماده سیل احتمالی باشند. 

دیدگاه خود را بنویسید

icon news