اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
09:56 09:56

قیمت مسکن در اروپا بالا کشید

قیمت مسکن در کشورهای اروپایی حدود 4 درصد افزایش یافت.

به گزارش سلام نو، متوسط قیمت مسکن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۴ دصرد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته قیمت مسکن هم در اتحادیه اروپا و هم در منطقه یورو ۰.۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

در بین کشورهای عضو، بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال مروبط به مجارستان با ۱۱.۳ درصد بوده است و پس از این کشور، جمهوری چک با ۹.۴ درصد و پرتغال با ۹.۲ دصرد قرار دراند. از طرف دیگر بیشترین کاهش قیمت مربوط به ایتالیا بوده است که خانه ها در سه ماهه نخست امسال ۰.۸ درصد کاهش پیدا کرده اند.

لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در بلژیک ۳.۶ درصد، آلمان ۵ درصد، اسپانیا ۶.۹ درصد، فرانسه ۲.۹ درصد، هلند ۸.۲ درصد، اتریش ۴.۲ درصد، سوئد و انگلیس ۱.۵ درصد و نروژ ۴.۴ درصد افزایش داشته است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پائین آمدن قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد

به بیان رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد، در این کلانشهر از ابتدای تابستان...

اجاره مسکن در سان‌فرانسیسکو + قیمت

به صورت میانگین  نیمی ازدرآمد آمریکایی‌ها برای خرج مسکن صرف می شود. این آماری است که ...

اجاره ارزان نمی‌شود/قیمت مسکن در سراشیبی

ارزانی خانه ربطی به ارزانی مسکن ندارد. این پیامی است که می توان از تغییرات اخیر در نر...

تهرانی ها به ملارد مهاجرت می‌کنند

گرانی مسکن باعث شده تا بسیاری از تهرانی‌ها و کرجی ها به ملارد مهاجرت کنند. فرماندار م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news