اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
09:52 09:52

درخواست دولت ژاپن از مردم

دولت ژاپن از مردم خواست تا برای پایان دادن به موضوع شلوغی مترو و ترافیک شدید این کشور تا جایی که می‌توانند دور کاری کنند.

دولت ژاپن از مردم خواست: برای مقابله با کابوس حمل و نقل المپیک، دورکار شوید

به گزارش سلام نو، مقامات ژاپن  طرحی آزمایشی را برای کاهش ترافیک حمل و نقل شهری در طول بازی‌های المپیک 2020 اجرایی خواهند کرد. آنها در این طرح از نیم میلیون نفر از مردم توکیو خواستند تا برای مدتی "دورکار" باشند.

به گزارش عصر ایران به نقل از "سی‌ان‌ان"،  هر روزه بیش از 20 میلیون نفر از سامانه حمل و نقل عمومی در ناحیه "توکیو بزرگ" استفاده می‌کنند و با این وجود نگرانی ناشی از بارِ اضافه بیش از  600 هزار بازدیدکننده المپیکی به سیستم حمل و نقل خسته و بدنام شهری توکیو وجود دارد.

از این رو دولت ژاپن برای جلوگیری از هرج و مرج در سفرهای شهری طرح "تله‌ورک" یا "دورکاری"  را به ارائه کرده است.

در این طرح که از تاریخ  2 مرداد (24 جولای)  و به مدت دو هفته در طول بازی‌های المپیک  اجرایی خواهد شد ، تعداد زیادی از کارکنان برای کار از خانه تشویق شده‌اند.

وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن امیدوار است بیش از 600 هزار کارمند و کارگر از 3000 شرکت در  طرح  شرکت کنند.

گاردین در این خصوص نوشت: قرار است 50 هزار کارمند شرکت "فوجیتسو"، 34 هزار کارمند شرکت "ان‌ئی‌سی" و 1600 کارمند تویوتا در این طرح شرکت کنند.

شرکت "ریکو" ژاپن نیز برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است. آنها در حال تقویت سیستم‌های ماهواره‌ای خود برای ملاقات‌ و برگزاری جلسات آن‌لاین بین کارمندان و مشتریان خود هستند. بیش از 2000 کارمند این شرکت از این سامانه برای کار از خانه بهره خواهند برد. ریکو جلسات تمرینی خود را از ماه جاری اجرائی خواهد کرد.

دولت ژاپن از مردم خواست: برای مقابله با کابوس حمل و نقل المپیک، دورکار شوید

متروی توکیو به شلوغی معروف است. به طور متوسط هر روز بیش از 3.64 میلیون مسافر از ایستگاه "شینجوکو"ی این شهر عبور می‌کنند. به همین دلیل سازمان رکوردهای جهانی "گینس" عنوان شلوغ‌ترین ایستگاه  متروی جهان با بیش از 200 خروجی را به نام این ایستگاهِ توکیو ثبت کرده است. توکیوی بزرگ، شلوغ‌ترین ناحیه متروپولیتن (کلان‌شهر) کره زمین محسوب می‌شود.

براساس داده‌های گوگل خط متروی "چو" توکیو یکی از شلوغ‌ترین خطوط حمل و نقل جهانی است و شرایط آن بهتر از بقیه بخش‌های این شهر نیست. در خطوط ریلی یا مترو این خط "اپراتورهای قطار" به "اوشیا" یا "فشار دهنده" معروف هستند. وظیفه آنها  فشار دادن افراد، کیف، چرخ دستی و کالسکه به درون قطار است.

اوپراتورهای سکوهای متروی ژاپن/ فشار دادن مردم به داخل واگن به بخشی از وظیفه آنها تبدیل شده است

دولت ژاپن خطاب به مردم: برای مقابله با کابوس حمل و نقل المپیک، دورکار شوید

کارشناسان به شدت نگران اثرات ناشی از المپیک بر سیستم حمل و نقل توکیو  هستند. بازی‌های المپیک  از 24 جولای تا 9 آگوست 2020 در ژاپن برگزار می‌شود. بازی‌های پارالمپیک نیز در 6 سپتامبر در این کشور به پایان خواهد رسید./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

چراغ سبز آمریکا نسبت به طرح ژاپن

طبق گفته مقامات دیپلماتیک، آمریکا نسبت به طرح ژاپن برای میزبانی از حسن روحانی چراغ سب...

سفر فوری روحانی به ژاپن؛ شیخ دیپلمات فرانسه را دور می‌زند؟

بسیاری ارتباطات اخیر ایران و ژاپن، سفر اخیر عراقچی به این کشور، پیشنهاد سفر روحانی به...

تاکید آبه بر حمایت ژاپن از برجام

نخست وزیر ژاپن در دیدار با فرستاده ویژه رئیس جمهور ایران گفت ژاپن کماکان از برجام حما...

فروش اوراق قرضه آمریکا از سوی چین و ژاپن

در طول ماه گذشته دو دارنده بزرگ اوراق قرضه آمریکا در جهان، چین و ژاپن، بخش بزرگی از د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news