اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
10:44 10:44

حادثه در فرودگاه ساری

 هواپیمای ایران ایر پرواز حج با ستون برق در فرودگاه دشت‌ناز ساری گزارش شد که موجب زمین‌گیر شدن این هواپیما شد.

به گزارش سلام نو،  مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به ایجاد مشکل برای هواپیمایی که قرار بود زائران حج تمتع را اعزام کند، گفت: هواپیمای ایران ایر درحال نشستن در فرودگاه دشت‌ناز ساری دچار مشکل شد اما به دنبال هواپیمای جایگزین برای اعزام زائران هستیم.

خبری مبنی بر برخورد هواپیمای ایران ایر پرواز حج با ستون برق در فرودگاه دشت‌ناز ساری گزارش شد که موجب زمین‌گیر شدن این هواپیما شد.

براساس اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی ماشین مارشالر که در جلوی هواپیما حرکت می‌کرد زمینه بروز این حادثه را فراهم کرده است و بال هواپیما به تیر برق برخورد کرده است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: هواپیمای ایران ایر که در حال نشستن در فرودگاه دشت‌ناز ساری بوده تصورش بر این بود که به مانعی برخورد کرد درحالی‌که با انجام بررسی‌های لازم مشخص شد قطعه‌ای از این هواپیما دچار مشکل شد.

سعد‌الله وطن‌خواه افزود: بلافاصله بعد از این حادثه سفارش این قطعه ارسال شده که در صورت دریافت مشکل این هواپیما رفع خواهد شد.

وی درباره معطلی زائران حج تمتع، بیان کرد: با توجه به مشکل به وجود آمده برای این هواپیما، پرواز جایگزین برآورد شد که زائران در حال نشستن در هواپیما هستند.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران تصریح کرد: هیچ تاخیر در پرواز حج به وجود نیامده و هواپیما آماده پرواز است.

وطن‌خواه با بیان اینکه نقص فنی در هواپیما در حین فرود طبیعی است، گفت: اتفاقات حین فرود در فرودگاه معمولی است.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین دغدغه ما انجام پرواز به موقع است که با اقدامات انجام شده پرواز جایگزین از قبل تدارک دیده شده و پرواز در ساعت مقرر انجام می‌شود.

مدیرکل فرودگاه مازندران یادآور شد: قطعه هواپیما سانحه دیده به فرودگاه منتقل شده و اقدامات تعمیری در حال انجام است و حداکثر تاخیر این پرواز حدود نیم ساعت است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران تعداد پروازهای مازندران به سرزمین وحی را 17 پرواز اعلام کرد و افزود: 12 پرواز تاکنون انجام شده و پنج پرواز دیگر طی روزهای آینده در برنامه کاری قرار دارد./رکنا

اخبار مرتبط

icon news

مرد فرانسوی یک هواپیما را خورد!

یک مرد فرانسوی با خوردن یک هواپیما در طول 2سال نامش را در گینس به ثبت رساند. ...

داستان جا ماندن زنی در هواپیما

یک مسافر زن کانادایی در یکی از پروازها خواب مانده و پس از بیدار شدن خود را در یک هواپ...

ماجرای فرود اضطراری یک هواپیمای روسی در تهران چه بود؟

هواپیمای مسافری بوئینگ 7٥٧ از سنت پترزبورگ عازم دبی بود به خاطر سکته مغزی یک مسافر در...

فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری

  یک هواپیمای مسافربری با 317 سرنشین در تایوان  به دلایل نامعلوم فرود اضطراری کرد. ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news