اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
10:28 10:28

میان وعده های کم کالری

 مصرف میان وعده های مناسب خود می تواند تاثیر به سزایی در کاهش وزن داشته باشد چراکه در این صورت فرد احساس گرسنگی کمتری را تجربه خواهد کرد.

گفتنی است که یکی از میان وعده های مناسب برای کاهش وزن مصرف پاپ کورن  می باشد چرا که این میان وعده به دلیل کم کالری بودن خود می تواند تاثیر بسزایی در افزایش احساس سیری داشته باشد چرا که شش پیمانه پاپ کورن دارای چربی اشباع شده 0/5 گرم،سدیم 220 میلی‌گرم، کلسترول ۰ میلی‌گرم، کربوهیدرات  24 گرم است.

یکی دیگر از میان وعده های مناسب برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند مصرف بادام است  چرا که مصرف تنها ۱۴ عدد بادام بدن ۹۸ کالری دریافت خواهد کرد. هرچند باید متذکر شد که بادام  سرشار از فیبر و پروتئین می باشد که این خود می‌تواند در کاهش احساس گرسنگی بسیار  موثر واقع شود.

سیب‌ پخته شده نیز یکی دیگر از میان وعده های مناسب است چرا که سیب پخته شده دارای همان مقدار فیبر و ویتامینی است که در سیب تازه وجود دارد هرچند باید متذکر شد که برای تغییر مزه آن می‌توان از مقداری پودر دارچین نیز اضافه کرد که این ادویه نیز خود می تواند تاثیر بسزایی در افزایش چربی سوزی بدن داشته باشد.

بدیهی است که مصرف انبه یخ زده نیز می توانو یکی دیگر از میان وعده های مناسب باشد استفاده از این میان وعده راه مناسبی برای دریافت بتاکاروتن است . سه چهارم پیمانه از قطعات انبه یخ‌زده دارای فقط 90 کالری است و 60 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین c را برطرف می‌کند.

یکی دیگر از  میان وعده های مناسب برش‌های سیب با کره بادام زمینی است که برای تهیه آن می توان لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را روی سه چهارم پیمانه برش سیب بمالید‌ این میان وعده دارای 90 کالری است.

ماست با مغز تخمه آفتابگردان نیز یکی دیگر از میان وعده های مناسب است که برای تهیه آن باید یک قاشق چای خوری مغز تخمه آفتابگردان را درون نصف پیمانه ماست بدون چربی ریخت.

لازم به ذکر است که مغزها دارای 19 کالری هستند و کل این میان وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده دارد از این رو توصیه می‌شود به هنگام استفاده از مغز ها نوع بدون نمک  انتخاب شود.

پسته یکی دیگر از میان وعده های مناسب برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند است هر چند در این مجال باید یادآور شد که به هنگام استفاده از پسته نباید از چربی‌های اشباع نشده‌ آن واهمه داشت چرا که  با خوردن 20 عدد پسته تنها 80 کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع شده دریافت کنید. پسته‌ها سرشار از پروتئین، فیبر ویتامین و مواد معدنی کلیدی هستند. بنابراین توصیه می شود تنها از پسته های خام و بدون نمک استفاده شود.

در خاتمه باید یادآور شد که مصرف انگور نیز خود می تواند به دلیل برخورداری از امکانات زیاد آب گزینه مناسب دیگری برای میان وعده باشد  همچنین  باید متذکر شد که انگور سرشار از ویتامین K ، منگنز و فیبر است.

اخبار مرتبط

icon news

بعد از ورزش چه چیزی بخوریم؟

همه ما می دانیم که ورزش برای حفظ یک سبک زندگی متعادل چقدر مهم است. شاید به همان انداز...

جلوگیری از پرخوری، با کمک پروتئین

این میان وعده های سالم و سرشار از پروتئین موجب رضایت شما می شوند و به راحتی می­توانید...

7 نکته برای حفظ سبک زندگی سالم

این که آیا شما به وزن مورد نظر خود رسیده اید یا مشتاقانه منتظر رسیدن به آن هستید، نشا...

آیا واقعا خوردن تنقلات در اواخر شب، برای سلامتی مضر است؟

اکثر متخصصان تغذیه، معتقدند تنقلات در اواخر شب برای سلامتی شما سودمند نیست و باعث افز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news