اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
17:43 17:43

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ماکائو

 ماکائو از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است بسیاری از افراد آن را با هتل‌های جهانی اش می شناسند.

گفتنی است ماکائو یک شهر جذاب گردشگری و سنتی می باشد که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را جذب خود می کند باید یادآور شد که این شهر از جاذبه های گردشگری دیگری نیز برخوردار می باشد.


یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهربانجی جامپینگ در برج ماکائو می باشد که تفریح مناسب و مهیجی برای گردشگران می باشد جالب است بدانیم که برج مرتفع 338 متری ماکائو چیزی است که نمی توانید آن را نادیده بگیرید. در اینجا می توانید برای دومین بانجی جامپینگ مرتفع جهان در ارتفاع 233 متری ثبت نام کنید. همچنین می توانید با پرداخت هزینه ای اضافه دوربین گوپررا  کرایه کنید تا از پرش و سقوط عمودی خود فیلم بگیرید.

به طور کلی باید در نظر داشت افرادی که به این ورزش مهیج علاقه ندارند می توانند از سکوی مشاهده برج بازدید کنند و از نمایی شگفت انگیز  ماکائو و حتی هنگ کنگ و بخش هایی از سرزمین اصلی چین لذت ببرید.
دهکده تایپا نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری ماکائو می باشد که البته این دهکده مکانی منحصر به فرد است، جایی که می توان ترکیبی فوق العاده از تأثیرات معماری پرتغالی، مدیترانه ای و چینی را در آن مشاهده کرد خیابان های باریک این دهکده پر از مغازه های سنتی چینی و ساختمان هایی به رنگ های زرد، سبز و آبی است.

باید در نظر داشت که یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری ماکائو معبدهای چینی آن می باشد که  با متعلقات قرمز رنگ خود تضادی جالب به وجود می آورند؛ تضادی که نه تنها بصری، بلکه فرهنگی است.

دیدن نمایش «خانه آب رقصان» را می توان یکی دیگر تفریحات گردشگران شهر ماکائو می باشد. این نمایش 90 دقیقه ای درست همانطور که از اسمش بر می آید، جذاب است. با اجراهای تماشایی توسط ژیمناستیک کارها، رقصنده ها، و موتورسیکلت سوارها، و همچنین افکت های صوتی و نوری شگفت انگیز، خانه آب رقصان نمایشی واقعاً جذاب و دیدی است.

جالب است بدانیم که کلیسا های شگفت انگیز ماکائو  یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر به حساب می آید چرا که ماکائو دارای کلیساهایی به سبک اروپایی است! این کلیساها نتیجه اصول کاتولیکی است که در دوره استعمارگری پرتغالی ها به اینجا آورده شد. برخی از معروف ترین ها شامل کلیسای Guia و ویرانه های سنت پال است.

لازم به ذکر است که در میان کلیسا های بسیار زیبا و دیدنی شهر ماکائو کلیسای Guia دارای دیوارنگاره هایی زیبا با مضامین غربی و چینی است و با قرارگیری فانوس دریایی کنار آن، زیبایی این مجموعه دوچندان شده است.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که ویرانه های سنت پال یکی از پرطرفدارترین نقاط دیدنی در ماکائو است. نمای بیرونی سنگی که اکنون در آنجا قرار گرفته، زمانی برجسته ترین کلیسای ماکائو در قرن شانزدهم بود که به آن کلیسای جامع سنت پال گفته می شد.

به طور حتم بازدید از  موزه های این شهر نیز برای گردشگران بسیار جالب خواهد که البته در این میان خانه فرهنگ چای ماکائو و موزه دریایی محبوب ترین آن ها هستند هر چند باید یادآور شد که خانه فرهنگ چای ماکائو نمایانگر فرهنگ چای چینی است. موزه دریایی نگارخانه ای از تاریخ دریایی ماکائو با صدف هایی از سراسر جهان و چهار آکواریوم فوق العاده است.

در پایان باید خاطر نشان کرد که میدان سنادو یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار  ماکائو محسوب می‌شود که بسیاری از گردشگران از رستورانها و کافی شاپ های آن استفاده می‌کند همچنین این میدان محل مناسبی برای خرید سوغاتی می باشد.

اخبار مرتبط

icon news

مکان های دیدنی و کمتر دیده شده چالوس

اکثر افراد هنگامی که از جاده چالوس می گذرد قصد رفتن به شهرهای شمالی کشور را دارند و ا...

آبشار هریجان

آبشار هریجان از مناطق خوش آب و هوای کلاردشت واقع در استان مازندران می باشد که به تهرا...

آیا لیستی از مکان های دیدنی، برای بازدید تهیه کرده اید؟

شاید مایل باشید بعضی از مکان ها را به لیست خود برای سفر اضافه کنید. در اینجا لیست مکا...

در کرج کجاها بگردیم؟ 4 مکان دیدنی کرج

کرج مرکز استان البرز و یکی از کلان‌شهرهای نوظهور ایران است و از نظر موقعیت های طبیعت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news