اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
27 تیر 1398 27 تیر 1398
15:50 15:50

ماجرای آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد چیست؟

  رئیس شورای شهر تهران افزود: هنوز به طور مشخص نمی‌توان گفت که منشأ شروع آتش سوزی کدام‌ قسمت بوده و این اظهار نظر نیاز به کار کارشناسی بیشتر دارد.

هنوز منشأ آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد تأیید نشده است

به گزارش سلام نو، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران صبح امروز در محل حادثه حاضر شد تا در جریان علت حادثه قرار گیرد و از عملکرد نهادهای مربوطه اعم از شهرداری منطقه و آتش نشانی برای اطفاء حریق گزارشی دریافت کند.

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره جزئیات بازدید خود گفت: صبح امروز از تمام قسمت‌های میدان حسن آباد که شب گذشته دچار حریق شد، بازدید کردم و نظر مغازه دارها، صاحبان املاک، نماینده بانک صادرات و یراق فروش‌ها را درباره عملکرد شهرداری منطقه و آتش نشانی جویا شدم.

وی در پاسخ به این سوال که محل شروع آتش سوزی کدام نقطه در میدان حسن‌آباد بود؟ گفت: به گفته سازمان آتش نشانی شروع حریق از انبار ۵۰۰ متری پشت میدان بود، اما در کنار آن انبار نیز، انبار کاغذ بانک صادرات قرار داشت که شاید منشأ شروع آتش سوزی آنجا باشد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز به طور مشخص نمی‌توان گفت که منشأ شروع آتش سوزی کدام‌ قسمت بوده و این اظهار نظر نیاز به کار کارشناسی بیشتر دارد.

هاشمی گفت: منشأ آتش‌سوزی میدان حسن آباد هنوز مشخص نشده است.

او با اشاره به جلسه خود با شهردار منطقه، آتش نشانی و سازمان میراث فرهنگی برای ارزیابی ابعاد حادثه گفت: قرار شد جلسه‌ای در دفتر من با حضور نماینده آتش نشانی، شهردار منطقه و سازمان میراث فرهنگی برگزار شود تا عملکرد دستگاه‌های مسئول را در آن جلسه بررسی کنیم.

هاشمی درباره عملکرد سازمان آتش نشانی در اطفای حریق گفت: در جلسه آینده به طور حتم ساعت آغاز اطفای حریق از سوی سازمان آتش نشانی را بررسی خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای بازسازی میدان حسن آباد گفت: میدان حسن آباد جزء یکی از بافت‌های تاریخی پایتخت است که به طور حتم در روزهای آینده جلسه‌ای را با فرهنگی برگزار می‌کنم تا هر چه زودتر تصمیمات برای بازسازی این میدان گرفته شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که جلسه ارزیابی حادثه چه زمانی برگزار می‌شود؟ گفت: هنوز زمان آن مشخص نشده است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

محسن هاشمی برخورد با آلودگی‌ هوا را به عزاداری تشبیه کرد! +فیلم

محسن هاشمی رفسنجانی،رئیس شورای شهر تهران، با حضور در برنامه عصرانه شبکه افق درباره مو...

محسن هاشمی: گفت گندی زدیم که بویش درآمده!

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران گفت: طبق آخرین خبر اعلامی از سوی استاندار تهران منشا ...

با زیست نصف شبانه مخالفم!

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: من با زیست شبانه تا ساعت 10 شب موافقم نه زیست نی...

کرایه تاکسی امسال گران می شود یا سال بعد؟

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: بعید است کرایه های ح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news