اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
07 دی 1397 07 دی 1397
13:59 13:59

رییس شورای هماهنگی استان تهران: انقلاب اسلامی بر اصول و مبانی خود پابرجاست

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: ۹ دی جلوه ای از صلابت مردم در مقابل فتنه گران و اربابان آنها بود
حماسه 9 دي

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در پیش خطبه نماز عبادی_ سیاسی جمعه این هفته تهران در تشریح برنامه ها و تمهیدات سالگرد ۹ دی ضمن تسلیت فقدان آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه در آستانه یوم‌الله ۹ دی قرار داریم، اظهار کرد: این روز، روز بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی و حماسه‌ای ماندگار در کارنامه ملت صبور و مقاوم ایران است. ۹ دی جلوه ای از صلابت مردم در مقابل فتنه گران و اربابان آنها بود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری این حرکت مردم کار بزرگی بود که هرچه انسان در اطراف آن فکر کند دست خدای متعال، روح ولایت و روح حسین بن علی (ع) را می بیند. این کارها کارهایی نیست که با اراده امثال ما شکل بگیرد این کارها کار خدا و دست قدرت الهی است. آری فتنه سال ۸۸ جنگ احزابی بود که علیه ملت ایران شکل گرفت. آمریکا و اسراییل و انگلیس و دشمنان ایران با کمال صراحت در برابر انقلاب اسلامی ایستادند و از عده‌ای نفوذی و مزدور حمایت کردند.

وی عنوان کرد: رییس‌جمهور وقت آمریکا طی مصاحبه‌ای گفت من از کسانی که در پی عدالت از یک راه مسالمت آمیز هستند پشتیبانی می‌کنم و ما در کنار آنها هستیم. وزیر خارجه وقت فرانسه می گوید آنان که در ایران دست به تظاهرات زدند بدانند تنها نیستند. عناصر و کارمندان و دست اندرکاران برخی سفارت خانه های غربی با حضور در میان اغتشاشگران به هدایت آنها می پرداختند که  بیشترین نقش را سفارت انگلیس بازی می کرد. برخی سفارت خانه های غربی با صراحت اعلام کردند در سفارت‌خانه‌های آنان در تهران به روی معترضین باز است. ظلم ها و جنایاتی که توسط فتنه گران و حامیان آنها صورت گرفت هرگز از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد. مسجد لولاگر تهران به آتش کشیده شد، با صراحت  علیه مقدسات شعار دادند. اموال عمومی به آتش کشیده شد و به خیمه های عزای سیدالشهدا جسارت شد و برخی عزاداران حسینی مورد تعرض قرار گرفتند به چادر زنان مسلمان و تمام مظاهر دینداری جسارت شد. به امام و آرمان های شهدا توهین روا کردند. مجموعه رخ دادهای فتنه ۸۸ نشان داد استکبار جهانی و مزودوران داخلی آنها دین و اعتقادات و ارزش های انقلابی مردم را نشانه گرفتند. با کمال تاسف آدم هایی آلت دست دشمنان شدند که انتظار نمی رفت مجری سیاست های استکباری شوند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه آنچه می توانست این فتنه را خنثی کند حضور پرصلابت ملت ایران بود که توانست تمام محاسبات سیاسی را برهم بریزد و ۹ دی باطل السحر تمام این توطئه هابود، خاطرنشان کرد: درود بر ملت بزرگ ایران. سلام بر گام های استواری که به میدان آمدند و خط بطلان بر فتنه ها کشیدند. زن و مرد، پیر و جوان به میدان آمدند. کفن پوشیدند به شهیدان کربلا و کفن پوشان سال ۴۲ در دفاع از مرجعیت سینه سپر کردند و گفتند از اسلام، انقلاب و ولایت دفاع می کنیم و برماست آن حماسه بزرگ را همیشه زنده نگه داریم.  بدانیم هیچ گاه فتنه تمام نمی شود تا انقلاب اسلامی بر اصول و مبانی خود پابرجاست فتنه و فتنه گر هست. امروز در کمال تاسف شاهد فتنه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هستیم جای تعجب است عده ای به جای اینکه فتنه گران را وادار به عذرخواهی و توبه کنند و از مظلومیت اسلام و انقلاب دفاع کنند از رفع حصر سران فتنه دم می زنند. ۹ دی سالروز آن حماسه بزرگ یادآوری هوشیاری و بیداری مردم است تا همواره آگاه باشند و توطئه های دشمن را خنثی کنند.

محمودی تصریح کرد: به حمدالله در طول دی ماه نشست های تحلیلی و تبیینی در حال برگزاری است. بسیاری از مساجد و پایگاه های بسیج و تشکل های دینی ، انقلابی و مردمی نشست ها و جلسات فراوانی جهت گرامی داشت این روز بزرگ برگزار کردند. باید تمام مساجد و دلسوزان نظام با روشن گری در این زمینه برنامه داشته باشند و این روشنگری در فضای رسانه ای و فضای مجازی رسالتی بزرگی است که بر دوش تمامی دلسوزان انقلاب است.

وی، بیان کرد: ان شاءالله در روز ۹ دی برای بار دیگر شاهد حضور باشکوه مردم انقلابی ایران در مراسم خواهیم بود. جهت استحضار آحاد ملت بصیر انقلابی عرض کنم ان شاءالله امسال در روز ۹ دی تجمع انقلابی مردم در سراسر کشور برگزار خواهد شد. در تهران نیز در میدان امام حسین راس ساعت ۱۰ صبح ششاهد گام های انقلابی مردم خواهیم بود تا برای بار دیگر سازش ناپذیری خود با استکبار و ایستادگی در برابر نفوذی‌های داخلی را به تمایش خواهند گذاشت و ان شاءالله با حضور خود نشان خواهند داد فریب ابوموسی اشعری ها و عمرو عاص های زمان را نخواهند خورد. وعده ما یکشنبه ۹ دی در تجمعات امت اسلام به مناسبت گرامی داشت این روز تاریخی و حماسه همیشه ماندگار. مراسم باشکوه یوم الله ۹ دی برگزار خواهد شد و پس از مراسم به عنوان تجدید پیمان با شهدای گرانقدر تظاهرات برگزار می شود سخنران سردار سلامی خواهند بود. از مردم انقلابی تهران دعوت می‌کنم که با حضور پرشور خود مانند همیشه از آرمان های امام و شهدا پاسداری کنند./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news